2024. április 30., kedd English version
Archívum  --  2008  --  4. szám - 2008. március 3.  --  Egyetemi élet
Program a női esélyegyenlőségért
A nők munkaerőpiacon való esélyegyenlőségét segítő képzést szervezett az elmúlt évben az Universitas-Szeged Kht. a Diákcentrum Universitas Alapítvánnyal közösen. Az Önmegvalósítás és kiteljesedés – a nők vállalkozóvá válása című program, amely az Európai Szociális Alap támogatásával valósulhatott meg, 2007 májusa és decembere között zajlott. A projekt értékelő előadással zárult február 19-én a TIK-ben.
A szervezők két célt igyekeztek elérni a programmal. Egyrészt  vállalkozásukat vezető hölgyeknek kívántak segítséget nyújtani munkájuk hatékonyságának növelésében, másrészt bölcsészhallgatók elhelyezkedési esélyeit javítani vállalkozásszervezési, üzleti ismeretek átadásával. Mindezek érdekében olyan képzési programot hoztak létre, amely keretében a résztvevők nemcsak elismert szakemberek előadásait hallgathatták, de személyre szóló tanácsadást is kaptak.
A két célcsoportnak megfelelően a program is két szakaszból állt. A 2007 májusában kezdődő elsőben az egyetemhez valamilyen módon kötődő, vállalkozóként dolgozó nők számára tartottak százhúsz órás tanfolyamot. A negyvenhat főből álló csapat elismert közgazdászok üzleti, valamint pszichológusok önismereti, karrierfejlesztési, prezentációs készségeket fejlesztő tréningjein vett részt. Emellett folyamatos tanácsadással is segítették őket a szakemberek.
A második szakaszt a Társadalom, gazdaság, pszichológia és a női szerepek kapcsolata című, bölcsészek számára meghirdetett, általánosan művelő előadás jelentette az őszi szemeszterben. A gyakorlatorientált kurzust – amelyre kizárólag lányok jelentkezhettek – egy üzleti terv készítésével teljesíthették a hallgatók.
A február 19-ei záró rendezvényen a projekt vezetője, Katona Miklós sikeresnek értékelte a képzést, amelyre véleménye szerint komoly igény mutatkozott. A jelen lévő hölgyek kiemelték, hogy értékes emberi kapcsolatokra is szert tehettek a programon. Ez a későbbiekben is segítséget jelenthet munkájukban. Az egyetemisták számára pedig különösen hasznos volt a képzés, mivel gyakorlatias, életszerű órákon vehettek részt, valamint bölcsészként ritkán nyílik alkalmuk arra, hogy üzleti ismeretekkel gazdagíthassák tudásukat.
Keresztes Judit
Bezár