pexels_mesterseges-intelligencia

Új kurzus a Coursera for SZTE-n: Generative AI for Everyone

A Stanford oktatója, Andrew Ng új kurzusa kaput nyit az AI világa felé. Az átfogó tananyag az alapismeretektől a gyakorlati használatig számos tippet, trükköt és információt tartalmaz – így segítve a mesterséges intelligencia működésének megértését és a felhasználói szintű tudás elmélyítését.

Az emberiség állandó keresése a fejlődés és a technológiai újítások felé egyre inkább a Mesterséges Intelligencia (AI) világába vezet. Az AI nem csupán egy új technológia, hanem egy egész korszak úttörője, mely új utat és lehetőséget kínál az élet minden területén. A mesterséges intelligencia világának megértése és felfedezése lassan elkerülhetetlenné válik. Olyan utakat nyit meg ugyanis számunkra, amelyek lehetővé teszik, hogy könnyebben tartsunk lépést a világ változásaival és a technológiai fejlődéssel.

Az AI jelenleg sokak számára még ismeretlen terület, de a Coursera új tananyaga segítségével felfedezhető. A Generative AI for Everyone kurzus az AI alapjainak és alkalmazásának megismertetését tűzte ki céljául: a tananyag ablakot nyit a gépi tanulás, adatelemzés és automatizálás világába, melyek forradalmasítják mindennapi életünket. Az új Coursera tananyag az oktatók és a hallgatók számára lehetővé teszi a generatív mesterséges intelligencia alapvető megértését, gyakorlati készségeket ad az alkalmazásához, és elősegíti annak tudatosítását, hogy a technológia jelenében és jövőjében és azon túl is egyre inkább megkerülhetetlen az AI használata.

Hogy miért érdemes részt venni a kurzuson?

Az AI nem csupán a jövőben játszik meghatározó szerepet. A mesterséges intelligencia már most is jelen van az ipar számos területén, és az igény egyre nő AI szakértőkre, illetve az AI felhasználói szintű ismeretére. A kurzus elvégzése lehetőséget teremt arra, hogy a mindenki jobban megismerkedhessen az AI nyújtotta lehetőségekkel.

A Generative AI for Everyone kurzus gyakorlatorientált, ami azt jelenti, hogy nemcsak elméleti ismeretekre tesz szert, aki elvégzi, hanem azonnal alkalmazhatja is a megszerzett tudást valós projektekben. A kurzus rugalmas időbeosztást kínál, lehetővé téve, hogy mindenki saját idejének és tempójának megfelelően haladhasson a tananyaggal.

A Coursera for SZTE felületét az SZTE polgárai regisztráció nélkül, Neptun kód használatával is elérhetik. A Coursera for SZTE használatáról ezen a linken lehet tájékozódni. A kurzus itt érhető el.

A képzés megvalósítását az RRF-2.1.2-21-2022-00012 azonosítószámú, Komplex Digitális Modellváltás – intelligens fokozatváltás projekt támogatja. A projekt Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének keretében valósul meg.

SZTEinfo

Borítókép: A mesterséges intelligencia világának megértése és felfedezése lassan elkerülhetetlenné válik. Fotó: Pexels



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


kartali_tunde_felveteliKartali Tünde - TTIK, biológia PhD

Újvidéken, szerb nyelven fejeztem be a mesterképzést. De mindig is szerettem volna az anyanyelvemen továbbtanulni, mikrobiológiával foglalkozni. Ezért jelentkeztem az SZTE Biológia Doktori Iskolájába. Szegedet mindig is szerettem. Régóta tisztában vagyok azzal is, hogy az itteni egyetem minőségi képzést biztosít, az SZTE Mikrobiológiai Tanszékéről csak jót hallottam. Ezért választottam a Szegedi Tudományegyetem doktori képzését.





bulik-patrikBulik Patrik – MK: műszaki menedzser

A szakmai gyakorlattal és a duális képzés bevezetésével már egyetemistaként lehetőségünk nyílik valódi munkatapasztalat szerzésére. Nyelvtanulásra is kiválóan alkalmas az SZTE, hallgatóként megannyi ösztöndíjra pályázhatunk a világ számos országába. Az egyetemi élet szerves része persze a kikapcsolódás is, melyhez sportolási, kulturális lehetőségeket és kedvezményes belépőket biztosítanak.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.