nadas_bence_mkksz_nyito

SZTE: Sport, egészség, siker

Az SZTE Nobel-díjas kutatója, korábbi rektora, Szent-Györgyi Albert is fontosnak tartotta a mozgást: „A sport nem csak testnevelés, hanem a léleknek is az egyik legerőteljesebb nevelőeszköze.”




A Szegedi Tudományegyetem sportéletének elsődleges helyszíne a Hattyas sori komplexum. A sportlétesítmény biztosítja a nappali tagozatos hallgatók kötelező testnevelésének feltételeit, valamint támogatja, szervezi és lebonyolítja az egyetemi polgárok szabadidős és versenysportjának eseményeit, rekreációs programjait.


A Sportközpont kínálata széles körű és folyamatosan bővülő, több mint 50 sportágból, több mint 150 kurzussal biztosít lehetőséget a testnevelés teljesítésére.


Az SZTE számos ingyenes sportfoglalkozáson való részvételt tesz lehetővé a hallgatók számára (például: TRX, jóga, zumba, rekreációs kosárlabda, röplabda). Ezen felül a Sportközpont házibajnokságokat és sportrendezvényeket szervez az érdeklődők számára. A versenysport területén, egyetemi szinten komoly támogatási és ösztöndíjrendszer segíti a profi sportban is érintett hallgatókat.


Kárász AnnaKárász Anna, olimpiai bajnok kajakos, az SZTE GTK-n végzett 2016-ban: „Tanulmányaim során végig élveztem az SZTE támogatását az oktatók és a hallgatók részéről is. Az élsport mellett biztos pont volt akkoriban az életemben az SZTE, ami néha kifejezetten jól jött. Örülök, hogy a Szegedi Tudományegyetem is büszke rám!


Nádas Bence, a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának hallgatója, világbajnok, aki K-2 1000 méteren, Kopasz Bálinttal lett negyedik a Tokiói Olimpián: „Sok jó kajakos és kenus járt előttem is az SZTE-re, ez is segített a döntésben, hogy itt tanuljak. Az egyetemmel Szeged ideális hely egy fiatal sportoló számára, ahol a világnézete is fejlődhet, tágulhat. Itt minden sportoló találhat olyan képzést, ami érdekli!




Mocsári Bence, az SZTE GTK kereskedelem és marketing szakos hallgatója, paraúszó, paratriatlonista: „Nem csak edzőpartnert, edzőt találtam az egyetemen, de barátokat is. A nemzetköziség és az elfogadó szemlélet sokat segít abban, hogy minden hallgató megtalálja a helyét a világban. Az egyetemen otthon érzem magam!”

 

AZ SZTE-vel EGYÜTTMŰKÖDŐ SPORTEGYESÜLETEK

NATURTEX – SZTE – SZEDEÁK férfi kosárlabdacsapat

Szeged SZTE női vízilabdacsapat

Szegedi Férfi Vízilabda Csapat

MVM SZEGED VE kajak-kenu, evezés

A Szegedi Tudományegyetem Vívó Klubja

 

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK

Egyetemünk hallgatói, akik olimpiai bajnoki címet szereztek:

Ábrahám Attila kajakozó (1991, JGYTF; 1999, JATE-ÁJTK)

Borkai Zsolt tornász (1989, JGYTF)

Csapó Gábor vízilabdázó (1977, JATE ÁJTK/ELTE)

Fodor Rajmund vízilabdázó (1999, JATE ÁJTK)

Gerendás György vízilabdázó (1977, Szegedi Élelmiszeripari Főiskola)

Janics Natasa kajakozó (2005, SZTE SZÉFK/MK)

Juhász Katalin tőrvívó (1956, Szegedi Tudomány Egyetem TTK)

Kiss Gergely vízilabdázó (2005, SZTE ÁJTK)

Littomeritczky Mária úszó (1950, SZTE GYTK)

Magay Dániel kardvívó (1956, Szegedi Tudomány Egyetem TTK)

Molnár Tamás vízilabdázó (1998, JATE ÁJTK)

Steinmetz Barnabás vízilabdázó (1997, JATE ÁJTK)

Vajda Attila kenus (2003, SZTE JGYTFK)

Kárász Anna kajakos (2021, SZTE GTK)


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

 

Kocsis KadosaKocsis Kadosa – TTIK, programtervező informatikus

Amikor egyetemet választottam, fontos volt a város is és a szak hírneve is. Így jutottam Szegedre. Szerintem ideálisabb itt tanulni, mint más városban. A szakomat nagyon szeretem, sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken, ez pedig hasznos lesz majd a munkám során. A tanárok igazán segítőkészek és közvetlenek. A szaktársaim is rendesek, úgy gondolom, tartós barátságokat sikerült kialakítani néhány emberrel.




Nemeth MelittaNémeth Melitta – TTIK, földrajz

Korábban már elkezdtem egy szakot, viszont úgy hozta az élet, hogy azt abbahagytam. Ezután elkezdtem dolgozni, és a munkám során jöttem rá, hogy a turizmus és a földrajz az, ami igazán érdekel. Így újra nekifutottam a tanulásnak, és felvételiztem a TTIK-ra, földrajz szakra. Szakiránynak a turizmust választottam. Itt végre úgy érzem, hogy a helyemen vagyok. Pozitívum, hogy habár kevesen vagyunk ezen a specializáción mégis elindították, így sokkal több idő jut egy-egy emberre az órákon.





További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.