2024. május 20., hétfő English version
Archívum  --  2005  --  9. szám - 2005. április 25.  --  Kultúra
Számos kollégium bevett szokása, hogy évente legalább egyszer rendez egy kollégiumi napot, ami a lakók és vendégeik összejövetele mellett kulturális és egyéb programokat is jelent. A Sík Sándor Egyetemi Szakkollégium tizedik alkalommal létrejött kétnapos rendezvénye április 22-én vette kezdetét a Lechner téri kollégiumi épületben, ahova bár mindenkit szeretettel vártak, a hangulat inkább családias maradt, a lakók mellett hozzátartozóik, barátaik vettek részt a programokon. Domján László kandidátus, agykontroll oktató előadásában bevezette az érdeklődőket szakmája világába. Véleménye szerint az agykontroll nem egy csoda, hanem egy lehetőség, és a célt csak nagy odafigyeléssel és rendszeres gyakorlással lehet elérni. Szombaton Vági László rendező mesélt a színházi világról, a színészi pálya módszertanáról és érdekességeiről. „Mozaikdarabok a kollégium életéből” címmel saját élményeiket és a már elballagott társaik kollégiumi életét elevenítették fel diavetítéssel, és az eddigi megjelent évkönyvekből olvastak fel. A délelőtt egyik legfontosabb programja természetesen az ebéd elkészítése volt, ami legtöbbször gulyásleves, így idén is. A lakók elmondták, hogy a jó időjárásnak köszönhetően több időt tölthettek el a kertben, és elmesélték, hogy a rendezvény a kertben lévő fedett szaletliről kapta a nevét. A nyolcszögletű, fából készült kerti pavilon kiválóan alkalmas a tanulásra, beszélgetésre, így tavasszal sokan idejük jó részét ott töltik. Szintén délelőtti, koradélutáni program volt a kollégiumi asztalitenisz- és csocsóbajnokság. Szombat este a Dugonics téri Katolikus Házban zenés, táncos mulatsággal folytatódott, és egyben zárult a program, ahol a OneDoor együttes volt a hangulatfelelős.
A Piarista Rend a tanításra létesült, s ezért egyetemi szakkollégiuma is a keresztény tanárképzés jegyében működik. Képzési tervükben szerepel, hogy az itt lakók évente egy félévnyi teológiai kurzust hallgassanak; egy-egy szellemi produktumban vegyenek részt (teaházi előadás tartása, írás az évente megjelenő Kollégiumi füzetekbe), valamint a szegedi Piarista Gimnáziumban gyermekek közelébe kerülhessenek. Céljuk a keresztény pedagógusképzés segítése. A lakók lelki és szellemi képzését egyaránt szem előtt tartják, ezért  három rekollekciót és egy lelkigyakorlatot rendeznek évente, melyeken a részvétel kötelező. Szorgalmazzák az egyházi kisközösségekben való részvételt vagy lelkiségi mozgalmakhoz való csatlakozást. A 25 fős mini-kollégiumnak kétfős szobái vannak, szép kerthelyiséggel, könyvtárral és számítógépekkel rendelkezik, és majdnem minden felsőoktatási intézménytől 15-20 percnyire van.