rovarfogo_gyujtemeny

Rovarfogó Növények Napja az SZTE Füvészkertben

Ismét várja a növénybarátokat szeptember 15-én vasárnap 10 órától az SZTE Füvészkert, ahol most a rovarfogó növények több mint 60 fajával és fajtájával ismerkedhetnek meg a látogatók.

Vasárnap újra várja a növénybarátokat egy újabb szakmai és családi napra az SZTE Füvészkert, ahol a rovarfogó növényekkel ismerkedhetnek meg az érdeklődők. A Füvészkert több, mint 60 fajt és fajtát bemutató rovarfogó gyűjteményében a szárazföldi húsevő növények minden képviselője megtalálható: kancsókák, kürtvirágok, vénusz légycsapója, harmatfüvek.


venusz_legycsapoja


A rovarfogó növények a növényvilág bámulatos alkalmazkodóképességének iskolapéldái. Tápanyagszegény élőhelyeket hódítottak meg olyan módon, hogy állatok fogságba ejtésével és megemésztésével egészítik ki tápanyagszükségletüket. A zöld színű, tehát fotoszintézisre is képes növények levelei módosultak különféle működésű csapdákká. A túlélésnek ez a trükkje több, egymástól távoli rokonságban lévő növénycsoportnál is kialakult és a módszer sikerességét mutatja a rovarfogó növények több mint száz millió éves jelenléte a Földön. Ezek a különleges lények már Darwin érdeklődését is felkeltették, aki már az 1875-ös években átfogó művet írt az életmódjukról. A különleges felépítésű növények a kertészek körében is népszerűek, a nemesítésnek köszönhetően számos szín és formaváltozatuk létezik. Szobai tartásuk kis odafigyeléssel sikeresen megvalósítható.


IMGP2393_kicsi


A tematikus napon a legkisebbeket ügyességi játékokkal és kézműveskedéssel várják. Az ifjúság és a felnőttek mikroszkópon keresztül figyelhetik meg a csapdák felépítését, megtudhatják hol élnek és pontosan milyen életmódot is folytatnak az egyes fajok.

Aki otthonában szeretne rovarfogó növényt nevelni, az a növényeket a helyszínen megvásárolhatja, tartásukkal kapcsolatban pedig szakemberektől is segítséget kaphat. Sőt, akár berendezheti saját, a növény számára optimális viszonyokat biztosító floráriumát (üvegbe zárt minikert) is. Ehhez befőttes üveget biztosítanak, de bárki elhozhatja saját üvegét.


11.00- és 15.00- órától ingyenes kertvezetéssel is várják az érdeklődőket, amiben a rovarfogó gyűjtemény bemutatása különös hangsúlyt kap.


kurtvirag


Aki kicsit tudományosabb ismeretszerzésre is vágyik a témában annak a Magyar Rovaremésztő Növény (MaRoN) és Természetvédő Egyesület tagjainak előadásait ajánlják, melyek 14.00-tól kezdődnek a főépületben. A témák között szerepel a hazai rovarfogó növények természetvédelme, de a világ rovarfogó növényeivel kapcsolatos érdekességek is.


A rendezvényre 50%-os kedvezményes belépőjegyet biztosítanak a szervezők.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Moczar_DoraMóczár Dóra - ÁJTK, jogász

Szegediként a pályaválasztás előtt nem is volt kérdés, hogy itt szeretném elkezdeni jogi tanulmányaimat. Emellett, egyedül az SZTE ÁJTK biztosít az országban modulválasztási lehetőséget, teret adva annak, hogy mindenki érdekeltségi körének megfelelő jogterületen bővítse ismereteit. A város hangulata és nyüzsgése méginkább azt erősítette bennem, hogy jól döntöttem. Tanulmányaim során közéleti téren is aktív voltam és vagyok, gyakornokként pedig beleláttam a jogászi munkába és értékes tapsztalatokat szereztem, ezért biztos vagyok benne, hogy ha még egyszer választanom kellene, akkor is a Szegedi Tudományegyetemet választanám.



Mikula_AndreaMikula Andrea - ÁJTK, jogász

Elsősorban azért választottam az SZTE ÁJTK-t, mert itt lakom Szegeden, és úgy hallottam, hogy a szegedi jogi képzés nagyon jó. Ez az évek során be is bizonyosodott. Másrészt utánanéztem néhány felmérésnek, és úgy értesültem, hogy a Szegedi Tudományegyetem legalább olyan magas szintű képzést nyújt, mint más hasonlóan nívós egyetemek az országban. A jogi karon nagymértékű tudásra és talpraesettségre tettem szert az évek során, amit nem csak a munkaerőpiacra kilépve fogok tudni kamatoztatni.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.