nyn1

Kreativitás, kritikus gondolkodás és európai színvonal - A szegedi bölcsészdiploma: érték

Ismét nagy érdeklődés övezte – a legfrissebb hazai és nemzetközi rangsorok szerint – az ország legkiválóbb bölcsészkarának és a Szegedi Tudományegyetem legjobb karának a második nyílt napját. A középiskolások szerint megéri bölcsésznek tanulni. Hogy miért a legjobb döntés ehhez Szegedet választaniuk – mindezt többféleképpen mondták el és változatos szellemi játékokkal, tudóskvízekkel mutatták meg a kar oktatói, doktoranduszai és hallgatói.

Január 25-én több mint kétszáz pályaválasztás előtt álló középiskolás járt a szegedi bölcsészkar Egyetem utcai épületében, és ismerkedett meg a kar képzési kínálatával. Az Auditorium Maximum történelmi színhelyén prof. dr. Sándor Klára általános dékánhelyettes köszöntötte a felvételizőket, aki megnyitójában nemcsak azt emelte ki, hogy az itt elvégezhető 24 alapszak mindegyike piacképes diplomát ad, hanem azt is, hogy ez a kar fontos értékének tekinti az európai szemléletre való nevelést, a hagyománytiszteletet, a vitára való, örök nyitottságot, a kritikai gondolkodás és a kreativitás szeretetét. Mindemellett hallgatóbarát is, ezt bizonyítja, hogy 2019-ben az egyetem a Világszintű Hallgatói Elégedettség Díjat is megkapta.


Hogy még mit várhatnak a felvételizők a szegedi egyetemtől és az SZTE BTK-tól, mit kell még tudniuk a felvételi rendszerről, illetve a bölcsész- és társadalomtudományi alapszakokról, arról a kar oktatói és hallgatói tartottak előadást. Bemutatkozott az SZTE Junior Akadémia, ami azért jött létre, hogy megkönnyítse az SZTE-re vezető utat a középiskolásoknak, valamint a már SZTE-s hallgatóknak szervez változatos programokat, workshopokat és tájékoztatást ösztöndíjlehetőségekről. Borbola Lilla mesélt a felvételizőknek arról, hogy az SZTE Junior Akadémia hogyan képes segíteni nekik az egyetemre való bejutásban: a kínálatukban szerepelnek emelt szintű érettségire és nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamok is. A leendő gólyák az SZTE BTK egyes szakjait bemutató asztaloknál kaphattak részletesebb tájékoztatást, de a komoly válaszok mellett maradt idő – a kreativitás szellemében – a játékos ismerkedésre is, hiszen a legváltozatosabb bölcsészet- és társadalomtudománnyal kapcsolatos szellemi játékokban mérethették meg magukat.


Az SZTE BTK sikeres januári nyílt napja a kar épülettúrájával ért véget.


Hasznos tudnivalók a felvételihez itt.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Tóth EnikőTóth Enikő – ÁOK – orvos

Szeretem Szegedet, nagyon barátságosak az emberek. A TIK-ben jó tanulni, ugyanis a hatalmas babzsákok, a klíma és a jó internet miatt kényelmesen lehet itt eltölteni a hosszú órákat. Szerintem nagyon színvonalas a képzésünk is, és egy versenyképes diplomát fogunk kapni. Élvezzük, hogy gyakorlatias az oktatás.






Csizmar_Adrienn_felveteliCsizmár Adrienn- BTK, szlavisztika-orosz

Szegediként sok jót hallottam az SZTE-ről, és egyáltalán nem akartam itt hagyni a várost és a barátaimat sem. Ezért is döntöttem a lengyel helyett inkább az orosz mellett, hiszen az előbbit csak Pesten tanulhattam volna. Legjobban a TIK tetszik az egyetemen. Nagyon hallgatóbarát, és itt tényleg minden eszköz megvan a nyugodt tanuláshoz. Ez egy olyan hely, ahova szívesen járok vissza mindig.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.