Fiatal kutatókat és középiskolásokat ösztönöz tudományos munkára a SZAB, az alapítvány és az SZTE közös pályázata

A 3 dél-alföldi megyében, valamint a szerbiai Vajdaságban, továbbá a romániai Temes és Arad megyében élő fiatal kutatók, illetve középiskolai diákok számára hirdet pályázatot az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága, továbbá „A tudomány támogatásáért a Dél-Alföldön” Alapítvány, valamint a Szegedi Tudományegyetem. A pályaműveket 2020. szeptember 14-ig várják.

Tudományos fokozattal nem rendelkező, legfeljebb 35 éves kutatók, valamint középiskolás diákok jelentkezhetnek dolgozatukkal, pályaművükkel az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága, továbbá „A tudomány támogatásáért a Dél-Alföldön” Alapítvány, valamint a Szegedi Tudományegyetem fölhívására. A magyarországi Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyében, valamint a szerbiai Vajdaságban, továbbá a romániai Temes és Arad megyében élő fiatalokat tudományos kutatómunkára serkentő pályázat részletes feltételeiről olvashat itt.

 

Érdekessége az „eurorégiós”, mert 3 ország szomszédos régióit érintő tudományos pályázatnak, hogy egyéni és kollektív munka eredménye egyaránt lehet a benyújtatandó mű. Pályázni a természet-, élet- és társadalomtudományokhoz tartozó területeken, új eredményeket tartalmazó, még meg nem jelentetett, vagy már publikált tanulmánnyal egyaránt lehet.

 

A pályázati kiírásban olvasható, hogy összesen 3 tudományterületen (természet-, élet-, társadalomtudományok) 14 szakbizottság javasolt feldolgozásra érdemes témákat. A fiatal kutatók számára témaötletet adhat, ha átböngészik a 3 tudományterülethez kötődő 14 MTA SZAB szakbizottság – azaz: Föld- és Környezettudományi, Biológiai, Kémiai, Mezőgazdasági, Műszaki Szakbizottság; továbbá a Gyógyszerészeti, az Orvostudományi Szakbizottság; valamint a Jogtudományi, Gazdaságtudományi, Neveléstudományi Pszichológiai, Nyelv és Irodalomtudományi, Filozófiai és Történelemtudományi, Művészeti Szakbizottság – által kutatásra érdemesnek ajánlott témaköröket. A feldolgozható témák tárháza szinte határtalan – derül ki a statisztikából. A természettudományokhoz kötődő 6 MTA SZAB szakbizottság összesen 102, az élettudományokhoz kapcsolódó 2 szakbizottság 66, illetve a társadalomtudományokat részletező 6 szakbizottság 182 témát ajánl az ifjú kutatóknak. Témaötletek alapján a legtermékenyebb –151 pályatétellel – a Nyelv és Irodalomtudományi Szakbizottság 4 munkabizottsága. Fontos tudni azonban, hogy a pályázati kiírásban felsorolt pályatételek csak tájékoztatásul szolgálnak, ráadásul – főleg a középiskolások ösztönzésére – hangsúlyozható: a feldolgozható témák alapján „szabad a pálya…”

 

A legfeljebb 3 ív terjedelmű pályázatokat két fűzött példányban, az MTA TABT Szegedi Akadémiai Bizottság Titkárságára (6720 Szeged, Somogyi u. 7.) kell benyújtani, legkésőbb 2020. szeptember 14-ig. A pályázathoz – két példányban írásban és elektronikus úton – mellékelni kell maximum egy A/4 oldal terjedelmű összefoglalót, továbbá az 1. sz. melléklet szerinti nyilatkozatot és a 2. sz. melléklet szerinti személyi adatlapot. Ezek az űrlapok megtalálhatóak a pályázati fölhívásban.


Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága, továbbá „A tudomány támogatásáért a Dél-Alföldön” Alapítvány, valamint a Szegedi Tudományegyetem közös pályázati felhívása letölthető innen.

 

SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Juhasz_AnnaJuhász Anna - MGK, mezőgazdasági mérnök

Számomra egyértelmű volt már a középiskolában, hogy az MGK-n biztosan szép jövő vár rám. Sok jót hallottam ismerősöktől, de most, hogy a hallgatója lehetek ennek a karnak, én is sok maradandó élményt továbbíthatok érettségizős barátaimnak. Az órákon tanultakat az otthoni családi gazdaságban bátran kamatoztathatom. Szuper külföldi lehetőségek, gyakorlatias oktatás, és nem utolsósorban a családias légkör, amit nagyon szeretek. Ez elsősorban abban nyilvánul meg, hogy kiváló a tanár-diák kapcsolat.



 

Kocsis KadosaKocsis Kadosa – TTIK, programtervező informatikus

Amikor egyetemet választottam, fontos volt a város is és a szak hírneve is. Így jutottam Szegedre. Szerintem ideálisabb itt tanulni, mint más városban. A szakomat nagyon szeretem, sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken, ez pedig hasznos lesz majd a munkám során. A tanárok igazán segítőkészek és közvetlenek. A szaktársaim is rendesek, úgy gondolom, tartós barátságokat sikerült kialakítani néhány emberrel.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.