IMG_3951

Harminc középiskolával kötött megállapodást a Szegedi Tudományegyetem

A középiskolás diákok továbbtanulását és tehetséggondozását segíti, ezzel hosszútávon a Dél-alföldi régió gazdaságát is fejleszti az az együttműködési megállapodás, amelyet a Középiskolai Partneri Program (KPP) keretében kötött a régió 30 középfokú oktatási intézményével a Szegedi Tudományegyetem. A szerződés aláírásával az iskolák hivatalosan is az SZTE Partneriskoláivá váltak, ezzel diákjaik számos egyetem által támogatott programban vehetnek részt.

Iskolaigazgatókkal telt meg a Rektori Hivatal díszterme: négy Békés megyei, hat Bács-Kiskun megyei és húsz Csongrád-Csanád megyei középiskola, illetve a fenntartó intézményeik vezetősége képviseltette magát a Szegedi Tudományegyetem Középiskolai Partneri Program együttműködési megállapodásának aláírása alkalmából 2022. május 31-én.

 

Partnerintezmenyek_galeria
Képgaléria az eseményről

A rendezvényt az SZTE Junior Akadémia elnöke, Prof. Dr. Badó Attila nyitotta meg, majd az egyetem képviseletében köszöntőt mondott Dr. Fendler Judit kancellár, Prof. Dr. Rovó László rektor, Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes, illetve Prof. Dr. Zakar Péter nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes. Az együttműködés eddigi eredményeiről az SZTE Junior Akadémia regionális képviselője, Dr. Blahó János számolt be a közönségnek. A már eddig megvalósult, és a jövőben tervezett, az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság és az SZTE Junior Akadémia által koordinált programokat az egység igazgatója Dr. habil. Újvári Edit mutatta be. Az eseményt a zenei tehetségkutatóból ismert szegedi fiatal, Tabatabai Nejad Flóra énekelőadása színesítette.

 IMG_3977

Az együttműködési megállapodás keretében a középiskolások emelt szintű érettségire felkészítő kompetenciafejlesztő tréningen, az egyetemet bemutató, élményalapú osztálykiránduláson és pályaorientációs tanácsadáson, önismereti tréningeken vehetnek részt, illetve ösztöndíjakban részesülhetnek. A korábbi gyakorlatot folytatva szakismertetők, egyetemi roadshow-k is kitelepülnek az iskolákba, ezzel is segítve a fiatalok pályaválasztását. A sikeres felvételit pedig az online és tantermi formában is indított emelt szintű érettségi felkészítő tanfolyamok segítik elő. A program egyúttal a világ legnagyobb oktatási platformjához, a Coursera-hoz is hozzáférést biztosít a középiskolások számára.

 IMG_4253

A megállapodás pontjait több körben egyeztették korábban a felek: ez év januárjától Békés megyei, regionális és szegedi iskolaigazgatói értekezleten vitatták meg az együttműködés feltételeit az intézmények és az egyetem vezetői.

A Szegedi Tudományegyetem középiskolai kapcsolatrendszerét országosan építi, azonban a jelenleg 30 intézményt magába foglaló, folyamatosan fejlődő, bővülő Középiskolai Partneri Program kiemelten a régió intézményeit célozza.

SZTEinfo - Borbola Lilla

Fotó: Bobkó Anna


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Toth_Fanni_felveteliTóth Fanni - TTIK, programtervező informatikus

Az SZTE programtervező informatikus szakján igazán minőségi oktatást kapunk. Ami számomra pozitív, hogy tényleg azt kaptam, amire számítottam, amit hirdettek a nyílt napokon is. Ráadásul, ha valaki ügyes a programtervezésben még esélyt is kaphat, hogy a tanszékünkön dolgozzon. Sokan nem is tudják, de duális képzésben is lehet tanulni, ami nagyon sokat segít a gyakorlatias tapasztalatok megszerzésében, és az egyetem után komoly előnyt jelenthet ez a munkaerőpiacon.



Farkas GellértFarkas Gellért – TTIK – kémia

A karon és a szakomon kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy olyan programokat szervezzenek, amik összekovácsolnak minket a csoporttársakkal. Ilyen például a kémiásoknak szóló Vegyetem tábor is. Emellett olyan programokat is szerveznek nekünk, amelyek az elhelyezkedés szempontjából különösen hasznosak. A tanárok kedvesek, rendkívül segítőkészek, így igazán családias hangulat alakult ki az évek során.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.