SZTE magazin

Az SZTE lehet Kozma Kamilla következő állomása

Nobel-díjas tudósokkal találkozott az SZTE jóvoltából

 

Angolul, németül és lengyelül is beszél, pedig még csak középiskolás. Kozma Kamillát a Nobel-díjas Bert Sakmann-nal való találkozásáról és az érettségi utáni terveiről faggattuk.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Kozma Kamilla a szegedi Deák Ferenc Gimnázium végzős diákja, akinek az utóbbi időszakban nemcsak az érettségin, hanem az Országos Tudományos Diákköri Konferencia áprilisban a Szegedi Tudományegyetemen rendezett Biológia Szekciójának kerekasztal-beszélgetésén is helyt kellett állnia. Fiatal kora ellenére már az universitas két Nobel-díjas vendégével is találkozott, legutóbb Bert Sakmann német fiziológussal ülhetett egy asztalhoz a Tudomány jövője, a jövő tudósai című fórumon. „A Radnótit, a Ságvárit és a Deákot megkérték, hogy válasszanak ki egy-egy diákot, aki majd ír egy motivációs levelet. A pályázat nem is igazán a tudományról szólt, hanem inkább arról, hogy a jelentkezőnek legyen véleménye, és hogy folyékonyan ki tudja magát fejezni angolul” – mesélt Kamilla jelentkezésének körülményeiről. A diáklány úgy gondolja, kiváló angolnyelv-tudása miatt esett rá a választás, majd szerényen hozzátette, bár érdekli a biológia tudománya, nincsenek kimondott sikerei e területen. A Bert Sakmann-nal való találkozás most is élénken él benne, vidáman ecsetelte megismerkedésük körülményeit. Miután megérkezett az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központjába, ő és az egyik egyetemi hallgató meglátogatta a Nobel-díjas professzort a VIP-szobában, aki éppen aznapi előadásának prezentációján dolgozott. Kamilla szerint hamar megtalálták a közös hangot, elkövetkezendő érettségijéről és továbbtanulási terveiről beszélgettek. „Egyáltalán nem éreztem, hogy zavarban kellene lennem” – mondta diáklány, majd elárulta, a tavalyi évben már volt szerencséje ilyen magas kitüntetésben részesült tudóssal találkozni. A Szent-Györgyi Albert Nobel-díjának 75. évfordulója alkalmából rendezett találkozón kilenc díjazott tudós látogatott el a Szegedi Tudományegyetemre. Akkor Robert J. Huber biokémikus tartott órát a Deák Ferenc Gimnázium tanulóinak. Ugyanakkor nagyon sajnálja, hogy Aaron Chiechanover nem tudott eljönni az idei OTDK-ra, mert szívesen beszélgetett volna vele (akár) lengyelül is.

Kamilla ugyan még a felvételi előtt áll, de határozottan tudja, hogy pszichológiával szeretne foglalkozni. Első helyen a Szegedi Tudományegyetem bölcsészkarát jelölte meg, de azt is el tudja képzelni magáról, hogy akár angol nyelven, egy másik felsőoktatási intézményben folytassa tanulmányait.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Letöltés



SZEM_boritoSZEM_angol
AMM_kulonszamAlmaMater_Magazin_2019_tel
SZTEminarium_cimlapSZEM_klinika_2020_01