2024. május 25., szombat English version

Archívum  --  2005  --  7. szám - 2005. április 11.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
2008. augusztus 06.
Nemrégiben jelent meg a tavaly elhunyt Kristó Gyula történészprofesszor „A korai Erdély" című munkájának román nyelvű fordítása. A kötetről, és annak várható fogadtatásáról a könyv fordítóját, Pászka Imrét, a Bölcsészettudományi Kar Szociológia Tanszékének docensét kérdeztük.
2008. augusztus 06.
Idén második alkalommal osztották ki a Sófi József a Szegedi Tehetséges Biológusokért Alapítvány díjait, az egyetemi hallgatók összesen egymillió forintnyi ösztöndíjat nyertek el a szerdai ösztöndíjkonferencián.
Április 2-án elhunyt II. János Pál pápa. A Szentatyát milliók kísérték utolsó útjára Rómában pénteken. Az elmúlt napokban sokat írtak és beszéltek már tevékenységéről, életútjáról, megszólaltak avatottak és avatatlanok egyaránt. A Szegedi Egyetem Gyulay Endre szeged-csanádi megyés püspököt,illetve Máté-Tóth András teológust, az SZTE Vallástudományi Tanszékének, az ország egyetlen ilyen jellegű intézetének vezetőjét hívta segítségül a visszaemlékezéshez, s a pápa emléke előtti tisztelgéshez.