2024. április 29., hétfő English version
Archívum  --  2009  --  6. szám - 2009. április 6.  --  Egyetemi élet
Mak­ra Pé­te­ré a Wodala-em­lékérem
Címkék: Egyetemi élet

Mak­ra Pé­ter, az SZTE BTK ötöd­éves an­gol és amerikaniszti­ka sza­kos hall­ga­tó­ja nyer­te el az idén im­már ti­zen­ötö­dik al­ka­lom­mal át­adott Kath­leen Heaslip Wodala Em­lék­ér­met. A dí­jat az SZTE An­gol-Ame­ri­kai In­té­zet há­rom, éven­te cse­ré­lő­dő ok­ta­tó­já­ból ál­ló Wodala Em­lék­díj Bi­zott­ság íté­li oda egy er­re ér­de­mes nap­pa­li ta­go­za­tos, an­gol vagy amerikaniszti­ka sza­kos hall­ga­tó­nak. Az em­lék­ér­met Kath­leen Heaslip Wodala em­lé­ké­re ala­pí­tot­ták, aki húsz évig, 1974-től 1994-ig dol­go­zott a tan­szé­ken – mun­ka­tár­sai ez­zel az em­lék­érem­mel sze­ret­né­nek meg­em­lé­kez­ni ró­la és sok­ol­da­lú te­vé­keny­sé­gé­ről. Kath­leen Heaslip Wodala elő­ször lek­tor­ként dol­go­zott a tan­szé­ken, majd ok­ta­tó­ként nyel­vé­sze­tet, mód­szer­tant és for­dí­tást ta­ní­tott, va­la­mint az ok­ta­tás mel­lett töb­bek kö­zött éne­kelt a Bar­tók Kó­rus­ban, és nyá­ri kur­zu­so­kon skót tán­co­kat ta­ní­tott. A dí­jat min­den év már­ci­us 19-én, Kath­leen Heaslip Wodala szü­le­tés­nap­ján ad­ják át, idén az em­lék­bi­zott­ság so­ros el­nö­ke, Vaj­da Zol­tán in­té­zet­ve­ze­tő egye­te­mi do­cens, dékén­helyettes ado­má­nyoz­ta az em­lék­ér­met és a hoz­zá tar­to­zó ok­le­ve­let. A ko­ráb­bi dí­ja­zot­tak kö­zül az­óta többen tan­szé­ki mun­ka­tár­sak­ká vál­tak.

A. M.