MTA_Kivalo_Kutatohely_2022-06

A Bőrklinika TDK-hallgatói hozták el az első és második helyezést az idei Korányi Frigyes Tudományos Fórum Klinikai és kísérletes immunológia szekciójában

Sikeresen szerepeltek TDK-hallgatóink a Semmelweis Egyetemen 2024.04.09-10. között megrendezett XXVIII. Korányi Frigyes Tudományos Fórumon.

A Kísérletes és klinikai immunológia szekcióban Magyari Anett, a Molekuláris Biológia Laboratórium hallgatója első helyezést ért el.

Prezentációjának címe: Cutibacterium acnes indukálta veleszületett immunmemória (VIM) folyamatok során végbemenő epigenetikai változások vizsgálata humán keratinocitákban.

Témavezetői: Dr. Szabó Kornélia és Balogh Fanni.

Ugyanebben a szekcióban Ambrus Barbara, a Sejtbiológia Labor és a Nemzeti Tudósképző Akadémia Szent-Györgyi hallgatója második helyezést ért el.

Prezentációjának címe: Az eltérő citokin-kemokin expressziós mintázat megkülönbözteti a pikkelysömörös betegek tünetmentes bőrtípusait.

Témavezetői: Dr. Bozó Renáta és Prof. Dr. Bata-Csörgő Zsuzsanna.

Gratulálunk!

(kattintásra a képek eredeti méretben láthatók)

Anett_oklevel image Barbi_oklevel