MTA_Kivalo_Kutatohely_2022-06

Magyar Dermatológiai Társulat 92. Nagygyűlése, Debrecen, 2019.11.28-30.

MDT_logo

Debrecenben 2019.11.28-30. között rendezték meg a Magyar Dermatológiai Társulat 92. Nagygyűlését, Dermatológiai Továbbképző Tanfolyamot és XVIII. Dermato-Pharma Szakkiállítást.

A Tudományos Szervezőbizottság tagja, a kongresszus főtitkára Dr. Baltás Eszter, egyetemi docens (SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika) 2017 és 2019 között töltötte be az MDT főtitkári tisztségét.

A 2019.12.29-i Közgyűlésen a Magyar Dermatológiai Társulat tisztségviselő választása keretében megválasztásra kerültek az új Elnökség és Vezetőség tagjai, valamint a Felügyelő Bizottsági tagjai (2019. november - 2022. november).

Az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika munkatársai közül vezetőségi tagnak választották Dr. Baltás Esztert, Prof. Dr. Bata Zsuzsannát, Dr. Gaál Magdolnát, Prof. Dr. Kemény Lajost, Prof. Dr. Oláh Juditot, Prof. Dr. Széll Mártát és Dr. Varga Erikát; valamint a Felügyelőbizottság tagjának választották Dr. Korom Irmát.

A Nagygyűlésen elhangzott 21 előadás és betegbemutatás, 7 szponzorált előadás és 2 szakdolgozó előadása, valamint 3 poszter bemutatása.

Az elhangzott előadások listája itt olvasható.

Baltas_Eszter_Kaposi_

Kaposi Emlékérem

Dr. Baltás Eszter, egyetemi docens

Kaposi Emlékérem díjban részesült.

A képen középen Dr. Baltás Eszter,

Prof. Dr. Szegedi Andreával és Prof. Dr. Gyulai Rollanddal.

SZTE_Borklinika_-_melanocicak

Dermatoszkópos kvíz a Nagygyűlésen

2019. évi Dermatoszkópos kvízen  az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika „Melanocicák” csapata lett az
1. helyezett.