2024. május 19., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  1. szám - 2008. január 14.  --  Karok  --  GTK
Az SZTE GTK-n gazdálkodási és menedzsment (nappali és távoktatás tagozaton is); kereskedelem és marketing; valamint pénzügy és számvitel alapszakokra, valamint banki szakügyintéző, kis- és középvállalkozási menedzser, pénzügyi szakügyintéző és számviteli szakügyintéző felsőfokú szakképzésre jelentkezhetnek az érdeklődők. A karon négy mesterszakot akkreditált a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság: közgazdálkodás és közpolitika; marketing; nemzetközi gazdaság és gazdálkodás; regionális és környezeti gazdaságtan. A mesterképzési szakok jelenleg levelező tagozaton működnek.
 
Gazdálkodás és menedzsment
 
A szak célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik közgazdasági, társadalomelméleti, alkalmazott gazdaságtudományi és módszertani ismereteik, szakirányú tudásuk birtokában képesek a gazdálkodó szervezetek és intézmények folyamatainak tervezésére, elemzésére, valamint a gazdálkodói, vállalkozói tevékenységek és folyamatok irányítására, szervezésére. A szakon oktatott főbb szakmai tárgyak: üzleti tervezés, ellenőrzés, munkajog, minőségmenedzsment.
 
Kereskedelem és marketing
 
A szak olyan gazdasági és üzleti ismeretekkel, kereskedelmi és marketing-szaktudással és -készségekkel rendelkező gazdasági szakemberek képzését tűzi ki célul, akik alkalmasak a különböző termékek és szolgáltatások keresletvezérelt beszerzésére és értékesítésére, kis- és középvállalatok kereskedelmi tevékenységének szervezésére és irányítására. A hallgatók képesek lesznek önálló piackutatási feladat végrehajtására, marketingterv készítésére, vállalatok arculatának, marketingkommunikációjának megtervezésére és szervezésére. A szakon oktatott főbb szakmai tárgyak: piackutatás, logisztika, kereskedelmi ismeretek, kínálatmenedzsment, marketingmenedzsment.
 
Pénzügy és számvitel
 
A szak célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik elméletileg megalapozott gyakorlati ismeretek, készségek és képességek birtokában alkalmasak a vállalkozások, pénzintézetek és költségvetési intézmények pénzügyi szervezeteinek kialakítására, működtetésére, valamint számviteli szakfeladatok irányítására. Képesek a gazdálkodó és egyéb szervezetek számviteli politikájának és rendjének kialakítására, a számítástechnika felhasználásával való fejlesztésére, megszervezésére, a beszámolási kötelezettség teljesítésére, a költség-gazdálkodás rendszerének kialakítására, fejlesztésére, működtetésére, a gazdálkodás elemzésére, értékelésére és ellenőrzésére. A hallgatók a képzés elsajátítása után képesek lesznek vállalkozások számviteli és pénzügyi folyamatait koordinálni, hitelintézetek, befektetési szolgáltatók, pénzügyi és adóigazgatási intézmények munkafolyamataiban tevékenykedni. A szakon oktatott főbb szakmai tárgyak: bankinformatika, nemzetközi bankműveletek, önkormányzati pénzügyek, államháztartási számvitel.
Bezár