2024. május 19., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  1. szám - 2008. január 14.  --  Karok  --  JGYPK
Az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karon 2008 szeptemberében a következő 6 féléves alapszakok indulnak: andragógia (választható szakirány: művelődésszervező), ének-zene, germanisztika-német nemzetiségi szakirány, gyógypedagógus (választható szakirányok: értelmileg akadályozottak pedagógiája és tanulásban akadályozottak pedagógiája; 7+1 féléves képzés!), képi ábrázolás, óvodapedagógus, rekreációszervezés és egészségfejlesztés, romanisztika-román nemzetiségi szakirány, szlavisztika-szlovák nemzetiségi szakirány, tanító és nemzetiségi (német, román, szlovák) szakirányai (8 féléves képzés!), társadalmi tanulmányok, testnevelő-edző. A JGYPK saját felsőfokú szakképzései (4 félévesek): általános rendszergazda, csecsemő- és gyermeknevelő-gondozó, gazdálkodási menedzserasszisztens, gazdasági idegennyelvű levelező, hálózati informatikus, hulladékgazdálkodási technológus, idegenforgalmi szakmenedzser, ifjúságsegítő, informatikai statisztikus és gazdasági tervező, intézményi kommunikátor, képzési szakasszisztens, külgazdasági üzletkötő, médiatechnológus asszisztens, mezőgazdasági menedzserasszisztens, műszaki informatikai mérnökasszisztens, sportkommunikátor, titkárságvezető, villamosmérnök asszisztens, webprogramozó.
 
Óvodapedagógus
 
A 6 féléves képzés célja olyan pedagógiai szakemberek képzése, akik elméletileg megalapozott ismeretek, készségek és képességek birtokában alkalmasak az óvodai nevelés feladatainak ellátására, az óvodáskorú gyermek személyiségfejlődésének elősegítésére, a sajátos igényű és a hátrányos helyzetű gyermekkel való egyéni bánásmódra, a családdal való együttműködésre, az élményszerű óvodai életmódszervezés megvalósítására.
 
Tanító (és német, román, szlovák szakirányai)
 
A 8 féléves képzés célja olyan pedagógusok kibocsátása, akik alkalmasak az iskola 1-4. osztályában valamennyi, az 1-6. osztályban legalább egy műveltségi terület oktatási-nevelési feladatainak ellátására. A nemzetiségi szakirányt választó tanítók képesek az 1-6. osztályban a nemzetiségi anyanyelvi nevelésre, az 1-4. osztályban magyar nyelven minden műveltségi terület, valamint a nemzetiségi nyelven oktatott tárgyak tanítására. A szakon mindenekelőtt az iskolák számára képeznek tanítókat, nemzetiségi tanítókat.
 
Gyógypedagógus
 
Választható szakirányok: értelmileg akadályozottak pedagógiája, tanulásban akadályozottak pedagógiája. A 7+1 féléves képzés célja olyan gyógypedagógusok képzése, akik korszerű elméleti módszertani és gyakorlati ismeretek, képességek birtokában segítséget tudnak nyújtani a fogyatékos, sérült, akadályozott gyermekeknek, fiataloknak és felnőtteknek képességeik fejlesztéséhez, életviteli nehézségeik kezeléséhez. A JGYPK elsősorban a tanulásban akadályozottak és az értelmileg akadályozottak pedagógiai intézményei, valamint a felnőttkori szociális gondoskodás intézményei számára képez szakembereket.
 
Társadalmi tanulmányok
 
A 6 féléves társadalmi tanulmányok képzés a magyar felsőoktatás egyik legújabb alapszakjaként az elmúlt évtizedben megjelenő munkaerő-piaci igényekhez igazodik. Olyan szakembereket képez, akik képesek a társadalom működési szabályszerűségeinek felismerésére, elemzésre, az ehhez szükséges adatok gyűjtésére, rendszerezésére, valamint alapszintű adatelemzések készítésére. A szakon végzettek a társadalomtudományi mesterképzésekre jelentkezhetnek, vagy azonnal elhelyezkedhetnek a legkülönbözőbb társadalmi szférákban (bankszektor, állami adminisztráció és önkormányzatok, versenyszféra, politikai és érdek-képviseleti rendszer, civil szektor, oktatás, tömegkommunikáció).
Bezár