SZTE magazin

Kinyílik a világ

Miniszterek is ajánlják a pályázást

 

Ösztöndíjak a világ összes országába! Valódi mobilitási lehetőségeket kínál az újonnan meghirdetett Campus Hungary Program, amelyet a magyar kormány egynegyedének és a kiemelkedő hazai felsőoktatási intézmények, így a Szegedi Tudományegyetem szakembereinek jelenlétében indítottak útjára a Balassi Intézetben tartott konferencián.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

– Szervezett formában, nagy létszámban tudnak kimenni külföldre a diákok, kutatók, oktatók. Ezzel a mindennapi élet szerves részeként visszatér Magyarország az európai szellemi élet körforgásába – hangsúlyozta Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes a Campus Hungary Program ösztöndíjpályázatának kihirdetése alkalmából. Elárulta: 1985–1990 között egyetemistaként megélte, milyen hátrány, ha a „külföldi út” csak kelet felé nyitott, és így csak a világ egy kisebb szelete tárulhat föl egy ifjú számára. Magyarország 1948-1950-ig Európa egyik szellemi központjaként, két-három-négy nyelvű közegként létezett. E szellemiséghez kapcsolja hazánkat a Campus Hungary Program, amely egyúttal minden korábbinál vonzóbbá teszi a magyar felsőoktatást.

A Campus Hungary Programot 2013. január 15-én a Balassi Intézetben „a kormány egynegyede” – Navracsics Tibor és Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere – ajánlotta az egyetemisták, az oktatók és a felsőoktatási intézmények adminisztratív személyzete figyelmébe.

– Elmenni, aztán visszajönni – ez az igazi alternatíva! Mert néha el kell menni ahhoz, hogy megtudjuk, milyen értékek vannak otthon – emlékeztetett a krakkói csodarabbi történetére Balog Zoltán.

– És immár nem csak a tehetős családok gyermekei tudnak külföldi tapasztalatokat szerezni, és ezt hazajőve kamatoztatni. Ez a Campus Hungary–ösztöndíjak fő erénye. A kint töltött idő az ismeretek gyarapítása mellett arra is alkalmas, hogy a fiatalok rájöjjenek: mi az, ami értékes itthon, milyen fajtatudásra van szükség Magyarországon – mondta. Az emberi erőforrások minisztere beszédében kiemelte: szeretnék, ha a programnak köszönhetően megsokszorozódna a Magyarországon tanuló külföldi hallgatók száma. Mert a „CH-program” célja az is, hogy ide vonzza a külföldieket, és ezzel népszerűsítse Magyarországot.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Letöltés



SZEM_boritoSZEM_angol
AMM_kulonszamAlmaMater_Magazin_2019_tel
SZTEminarium_cimlapSZEM_klinika_2020_01