SZTE magazin

A parti szervezéstől a pozitív országimázsig

Mentorhallgatókkal is segít az ESN és az EHÖK

 

Kimennek a külföldi diákok elé az állomásra, segítenek nekik lakást találni, utakat és partikat szerveznek, kiállításokra, gokartra és paintballra viszik őket – az ESN (Erasmus Student Network – „Erasmus-hallgatói Hálózat”) és az EHÖK mentorhallgatók delegálásával, programok szervezésével teszi könnyebbé a külföldi hallgatók beilleszkedését.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

– Minden országnak több mentort jelölünk ki, de persze bárkihez fordulhatnak az Erasmus hallgatók, akivel megismerkednek a rendezvényeken. Igyekszünk olyanokat találni, akik az adott ország nyelvén beszélnek – magyarázta Nguyen Thi Hai Yen, az ESN Szeged elnöke, marketing mesterszakos hallgató.

 

Valaki mindig ráér

Persze visszahúzódók mindig vannak, de többségében jól érzik magukat a külhonból érkező diákok. Ha bármire szükségük van, megtalálják a mentorhallgatókat: tudják, hol van az iroda, de akár a Facebookon is elérik őket – és mindig van olyan, aki ráér – tette hozzá Sebesi Nóra mentorhallgató, aki nemzetközi tanulmányok szakot végez a jogi karon. És ha már közösségi portál, Yen arról is beszélt, az erasmusosoknak működik egy hivatalos Facebook-csoportjuk is, ahova szintén bármilyen kérdéssel fordulhatnak.

 

Kapcsolat, élmény

Ahhoz, hogy valaki az ESN csapatához csatlakozhasson, fontos, hogy legalább angolul beszéljen, az persze külön jó, ha több nyelven is tud. Segíthet a programok szervezésében, és az irodai ügyeletben is. Nóra egy gólyatáborban ismerte meg az ESN-t, egy nagyon rövid felvételi elbeszélgetésen a nyelvtudásáról és érdeklődési köréről kérdezték. A mentorhallgatói megbízatás addig szól, ameddig az ember vállalja. És hogy mi a honorárium? Kapcsolatok, élmények, jó társaság.

 

Jó visszahallani

Az orientációs hetekre a hallgatói önkormányzat részéről is igyekeznek minél több embert összegyűjteni, hogy segítsék az SZTE Nemzetközi Mobilitási Irodájának munkáját – mondta el lapunknak Láda Flóra, az EHÖK külügyi bizottságának elnöke, munkaügy és társadalombiztosítás szakos hallgató.

– Besegítünk a mentorprogramba is, minden karról egy-egy embert jelölünk ki, hogy foglalkozzanak az erasmusosok problémáival – sorolta. Flóra úgy véli, az erasmusos diák feladata lesz az, hogy hazájuk felé Magyarországról pozitív képet közvetítsenek. – A mi felelősségünk, hogy olyan jól érezzék itt magukat, hogy jó hírét vigyék a szegedi egyetemnek – összegzett. Olykor meglepő dolgokat is hallani tőlük, például, hogy mosolygósak és segítőkészek a magyar emberek – Nóra szerint jó ezt visszahallani, főleg, mert elsősorban nem ezt látjuk magunkról a hétköznapokban…

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Letöltés



SZEM_boritoSZEM_angol
AMM_kulonszamAlmaMater_Magazin_2019_tel
SZTEminarium_cimlapSZEM_klinika_2020_01