GINOP-2.3.2-15-2016-00060

szechenyi2020-erfa

A projekt címe: Új gyógyszer hatóanyagok és célba juttatások új hordozórendszerekkel

A projekt azonosító száma: GINOP-2.3.2-15-2016-00060

A (fő)kedvezményezett neve: Szegedi Tudományegyetem

Konzorciumi partnerek: Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpont

A szerződött támogatás összege: 719 625 469 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100%

Konzorciumi partnerek és a támogatási összeg megosztása:

Konzorciumi tag neve

Megítélt támogatás (Ft)

Önerő (Ft)

Összesen (Ft)

Szegedi Tudományegyetem

496 816 230 Ft

496 816 230 Ft

Magyar Tudományos Akadémia

Szegedi Biológiai Kutatóközpont

222 809 239 Ft

222 809 239 Ft

A projekt megvalósítás időszaka: 2017.04.01. - 2021.12.31.

Projektmenedzser: Kaldenekker Mária

Pénzügyi vezető: Kutsán Ágnes

Szakmai vezető: Dr. Janáky Tamás

A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt célja hatékony gyógyszermolekulák kifejlesztése neurodegeneratív betegségek gyógykezelésére, a gyógyszerjelölt molekulák hatásmechanizmusának felderítése, valamint a gyógyszerek optimális beviteli módjának meghatározása.

A kutatásoknak 3 fő területe van:

1. Új gyógyszerjelölt vegyületek (szigma-1 agonisták) azonosítása a rendelkezésre álló molekulakönyvtárak szűrésével;
  2. Szigma-1 agonista gyógyszerjelölt molekulák továbbfejlesztése és pontos határmechanizmusuk felderítése;
  3. Új típusú nanorészecskék alkalmazása gyógyszerek bevitelére a központi idegrendszerbe.

A konzorciumban kooperáló kutatócsoportok – a Szegedi Tudományegyetem és a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóintézet – együttműködése már 10 éves múltra tekint vissza. Az SZTE és az SZBK széles kutatói potenciállal rendelkező intézmények, melyek több tudományterületen (kiemelten az élettudományok) jelentős nemzetközi eredményekkel rendelkeznek, amelyekre alapozva a nemzetstratégiai célok megvalósításában kiemelkedő szerepet töltenek be.

A kutatások – a gyógyszerfejlesztés eredményei mellett – a technológiai színvonal emelkedését, a kutatócsoportok nemzetközi kiválósági programokban való sikeres részvételét, a hazai és a nemzetközi K+F stratégiához való illeszkedést és az együttműködések javulását várjuk.

Az Egyetem neve:
Szegedi Tudományegyetem
Rövidített megnevezése: SZTE
Székhelye: Szeged, Dugonics tér 13.
Postacíme: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
Központi telefonszáma: (62) 544-000

C_evszammal

Az egyetem megnevezése külföldi kapcsolataiban:
latinul:
Universitas Scientiarum Szegediensis