Előadónkról

Dr. Hegyi Péter

tudományos főmunkatárs

SZTE ÁOK

Hegyi Péter a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar I.sz. Belgyógyászati Klinikájának 39 éves tudományos főmunkatársa, akit az egyetem a Magyar Akkreditációs Bizottsághoz egyetemi tanári címre terjesztett elő.

1993-ban harmadéves egyetemistaként kezdte meg tudományos diákköri tevékenységét. 1996-ban orvosi diplomát, 2002-ben Ph.D. fokozatot szerzett, majd ugyanebben az évben belgyógyász szakvizsgát tett. 2008-ban a Szegedi Tudományegyetem habilitált doktora, míg 2011-ben a Magyar Tudományos Akadémia doktora lett. Pályafutása során összesen 5 évet dolgozott neves külföldi egyetemeken (Newcastle, Liverpool, California).

Önéletrajzából kiemelendő, hogy a 39 éves kutató új gasztroenterológiai kutatási területeket indított el a Szegedi Tudományegyetemen, melyekhez jelentős hazai (OTKA, MTA) és nemzetközi (Wellcome Trust, Royal Society, DFG) pályázatokat nyert el. A közel 500 tagból álló Európai Hasnyálmirigy Társaság (EPC) 2005-ben (33 évesen) elnökének választotta. Ezáltal a nemzetközi társaság történetének messze legfiatalabb elnöke lett.

Jelenleg a Világ Hasnyálmirigy Társaság elnökségi tagja, az EPC főtitkára, az Európai Gasztroenterológiai Társaság vezetőségi tagja, több nemzetközi konferencia (beleértve a 3 hét múlva megrendezésre kerülő Szent-Györgyi Albert Nobel Díjának 75. évfordulója alkalmából megrendezésre kerülő konferencia) főszervezője, vezető gasztroenterológiai lapok bírálója, szerkesztője. Tanítványai több mint 50 diákköri előadást tartottak, 21 díjat nyertek el és többségük, a diploma megszerzését követően a magyar és nemzetközi tudományos élet aktív tagja lett. Az egyetem Orvostudományi Kara 2011-ben kiváló témavezetői díjjal tüntette ki 18 alkalommal segítette, illetve juttatta ki munkatársait, tanítványait külföldi egyetemekre. Diákjai közül 5-en szereztek Ph.D fokozatot. Jelenleg 6 Ph.D. hallgató és 8 TDK hallgató dolgozik a kutatótársaival közösen vezetett laboratóriumban. 14 alkalommal vett részt nemzetközi konferenciákon, illetve egyetemeken meghívott előadóként. 10 külföldi egyetemmel van aktív kollaborációs kapcsolata. Fő kutatási területe a hasnyálmirigy vezeték sejtek élettani és kórélettani működésének tanulmányozása, illetve a gasztrointesztinális epitél sejtek iontranszport folyamatainak vizsgálata. Az elmúlt 5 évben publikált közleményeinek kumulatív impakt faktora: 177.88, melyből a 10 legjobb közlemény impakt faktora: 111.596.