2024. május 5., vasárnap English version

Archívum  --  2007  --  17. szám - 2007. december 10.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
2007. december 11.
Az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar emeritus professzorának kiemelkedő tudományos életművét A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából ismerte el az MTA. Molnár Imre nemcsak a római magánjog szerződési rendszere kutatásában tudhat magáénak nemzetközileg is elismert eredményeket, de oktatói, tudományszervezői és iskolateremtő tevékenysége is példamutató.
A tandíj bevezetését a kormányzatnak a felsőoktatás terén végrehajtott progresszív intézkedései közé sorolta Hiller István, aki szerint meg kell tartani a jelenlegi, a leendő hallgatók teljesítményén és intézményválasztásán alapuló felvételi rendszert. Erről az oktatási tárca vezetője a Magyar Rektori Konferencia plénumának évzáró ülésén beszélt, amelyet múlt kedden tartottak Szegeden.
Egész napos program várta az érdeklődőket az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központjában november 29-én. Az Összevont Egyetemi Nyílt Nap a pályaválasztási döntéshozatalban kívánt segítséget nyújtani.
Hunyadi Zsolt egyike volt idén annak a két történésznek (a másik a pécsi Fedeles Tamás), akiket Kristó Gyula-díjjal tüntetett ki a Kristó Gyula Alapítvány Kuratóriuma a Szegedi Tudományegyetem Napján. Pedig nem tipikus pálya az övé, több hajtűkanyar után vált belőle igazi középkorász.
Immár hagyomány, hogy december elején meglepetéssel várja tagjait az SZTE Alma Mater, pontosabban a meglepetés inkább az egykori hallgatók kisgyerekeinek szól, hiszen ellátogat hozzájuk a Mikulás.
2007. december 11.