2024. május 29., szerda English version
Archívum  --  2008  --  1. szám - 2008. január 14.  --  Karok  --  MGK
A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán (MGK) 2008 szeptemberében a következő alapképzések indulnak: mezőgazdasági mérnök BSc-képzés, illetve vadgazda mérnök BSc-képzés, mindkettőt nappali és levelező tagozaton egyaránt indítják.
 
Mezőgazdasági mérnök
 
Gyakorlati szakembereket bocsát ki az MGK, akik a hat plusz egy féléves képzési idejük letelte után alkalmassá válnak mezőgazdasági üzemekben vagy magánvállalkozásokban is a gazdálkodás tervezésére, szervezésére és irányítására egyaránt. A hallgatók a következő szakirányok közül választhatnak a következő tanévtől: mezőgazdasági vállalkozói, mezőgazdasági környezetvédelmi, agrárgazdasági és logisztikai, társállattenyésztői, illetve kertészeti és növényvédelmi. A szakirányok közül azokat fogják indítani a következő tanévben az MGK-n, melyekre legalább húsz hallgató jelentkezik. A szakirányokon tanult speciális ismeretek lehetővé teszik a fiataloknak, hogy a diplomát szerzők ne kizárólag a mezőgazdaságban helyezkedjenek el, hanem akár pénzügyi, kereskedelmi vagy pályázatírási területen is. A diploma kiadásának a feltétele a 180 plusz 30 kredit teljesítésén túl egy élő idegen nyelvből megszerzett középfokú „C” típusú állami nyelvvizsga itt is és a másik alapszak esetében is.
 
Vadgazda mérnök
 
Immár több évtizedes múltra tekint vissza az SZTE MGK-n a vadgazdálkodási képzés, hiszen 1973-ban alakult meg a Vadgazdálkodási Tanszék, a vadgazda mérnök BSc-szak 2006-ban indult. Az elméleti mellett gyakorlati oktatást is végeznek, hiszen a kar rendelkezik többek között 35 férőhelyes gyakorló helyiséggel, gyűjteménytárral – melyben trófeák is találhatók –, bemutató és gyakorló vadászfegyverekkel és vadászati optikai eszközökkel is. A vadgazda mérnöki diplomával a vadgazdálkodási tevékenység szakmai irányításán túl a diplomásoknak módjuk nyílik a mező- és erdőgazdálkodás szakembereivel történő együttműködésre, illetve szakigazgatási feladatok ellátására is. Vadtenyésztéssel, vadászattal, vadvédelemmel, -kereskedelemmel, illetve vadászatszervezéssel foglalkozó vállalkozásoknál lesz módjuk az elhelyezkedésre, valamint különböző szakhatóságoknál. A végzett hallgatók olyan igazolást is kapnak, mely birtokában mentesülnek az állami vadászvizsga-bizonyítvány és fegyverviselési engedély megszerzéséhez szükséges vizsgák alól.

P1250119_230x172.png

Címkék

Hírek, aktualitások *

Rendezvénynaptár *

  • SZTE Lépjük meg! kihívás
    április 08. - június 08.
  • GTK25 - Plakátkiállítás
    május 14. - június 10.
  • A tudás titkos kertje – válogatás muzeális értékű botanikai könyvekből – kiállítás
    május 16. - június 28.
  • Vizsgaidőszak a 2023/2024-2. félévben
    május 21. - június 29.
  • Vizsgaidőszak záróvizsgázó hallgatók számára
    május 21. - június 10.

Gyorslinkek

Bezár