2024. május 29., szerda English version
Archívum  --  2008  --  1. szám - 2008. január 14.  --  Karok  --  TTIK
Az SZTE TTIK-n 2008-ban a természettudományok, az informatika és a műszaki tudományok terén indulnak BSc-szakok, illetve szakirányok. A természettudományokon belül a biológia, fizika, földrajz, a földtudomány, valamint a kémia, a környezettan és a matematika közül választhatnak a felvételizők. Az informatikán belül gazdaságinformatikus, programtervező informatikus és mérnök informatikus szak indul; a műszaki képzési terület pedig az anyagmérnöki és környezetmérnöki szakokat tartalmazza. A karon mesterképzéseket is meghirdetnek: ezek a programtervező informatikus, az alkalmazott matematikus, a matematikus és a fizikus.
 
Biológia
 
A hat félév során egyrészt általános társadalom- és természettudományi alapismereteket sajátítanak el a hallgatók, másrészt pedig szakmai alapozó tárgyakat hallgatnak a biokémia, sejtbiológia, növényszervezet- és rendszertan, állatszervezet-és rendszertan területeken. Emellett pedig a szakmai törzsanyag tárgyait is elvégzik, mint az összehasonlító élettan, a mikrobiológia vagy az ökológia. Sejt- és molekuláris biológus, szupraindividuális biológus, valamint biológiatanári és természetismeret-tanári szakirány közül választhatnak a hallgatók.
 
Környezettan
 
Nem véletlen a szakterület népszerűsége, hiszen napjainkra igen aktuálissá váltak a környezettudományi problémák a mindennapokban is. Az itt tanulók a mesterképzésre felkészítő akadémiai szakirány mellett választhatják a levegőtisztaság-védelem, a természetvédelem vagy a környezettan-tanári, illetve technikatanári szakirányokat. Az alapszak legfontosabb célja, hogy olyan alkalmazott környezetkutatókat képezzenek, akik korszerű tudományos szemléletmódjuk, idegennyelv-tudásuk, valamint a természettudományok különböző területein szerzett szakmai ismereteik révén képesek a környezettudomány alkalmazott szintű művelésére.
 
Informatikai alapszakok
 
A gazdaságinformatikus alapképzés hét féléves. Célja pedig olyan szakemberek kinevelése, akik meg tudják oldani a valós üzleti folyamatok problémáit, képesek informatikai feladatok menedzselésére.
A mérnök informatikus BSc megszerzéséhez szintén hét félévnyi tanulmány szükséges. A cél, hogy a végzett szakemberek képesek legyenek műszaki informatikai és információs rendszerek és szolgáltatások telepítésére és fejlesztésére is. Ezt a képzést levelező tagozaton is elindítja a TTIK.
A programtervező informatikus alapképzés hat féléves. Ez az idő alatt az egyetemisták megtanulnak szoftverorientált információs technológiai eszközöket létrehozni, működtetni és fejleszteni. A három év alatt az Informatikai Tanszékcsoport mellett a Matematikai Tanszékcsoport is részt vesz oktatásukban, a gazdasági tárgyakat pedig a Gazdaságtudományi Kar oktatóitól tanulhatják a hallgatók.
 
Kémia
 
A képzés célja olyan vegyészek képzése, akik elméleti és gyakorlati kémiai ismeretekkel, a rokon szakterületeken (matematika, fizika, informatika, szakmai idegen nyelv) elfogadható alapismeretekkel rendelkeznek. Az alapfokozat birtokában alkalmassá válnak elsősorban gyakorlati feladatok és problémák felismerését és önálló megoldását igénylő munkakörök ellátására a vegyipari termelésben, analitikai, minőségbiztosítási laboratóriumokban, de igazgatási, környezetgazdálkodási és környezetvédelemi területeken is. Az alapképzésen belül a hallgatók három nemtanári és két tanári szakirány: a vegyész, az analitikai és technológusi, a klinikai kémikusi és a kémia-, illetve természetismeret-tanári közül válogathatnak a képzés második félévétől.

P12501191_230x154.png

Címkék

Hírek, aktualitások *

Rendezvénynaptár *

  • SZTE Lépjük meg! kihívás
    április 08. - június 08.
  • GTK25 - Plakátkiállítás
    május 14. - június 10.
  • A tudás titkos kertje – válogatás muzeális értékű botanikai könyvekből – kiállítás
    május 16. - június 28.
  • Vizsgaidőszak a 2023/2024-2. félévben
    május 21. - június 29.
  • Vizsgaidőszak záróvizsgázó hallgatók számára
    május 21. - június 10.

Gyorslinkek

Bezár