2024. május 3., péntek English version

Archívum  --  2005  --  3. szám - 2005 február 28.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
2008. július 30.
Az SZTE Egészségügyi Főiskolai Karon két ünnepélyes rendezvényt is tartottak február 17-én: az elsőt az emlékezés és a tiszteletadás, a másikat a fejlődés, a gyarapodás jegyében.
Az SZTE Európa Tanulmányok Központja Integrációs Klub néven előadássorozatot indított, ahol neves szakemberek mondják el véleményüket az uniós csatlakozást követő időszak aktuális kérdéseiről. A rendezvény legutóbbi két előadója Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék és Járai Zsigmond, a Magyar Nemzeti Bank elnöke volt.
2008. július 30.
A közel egy évtizedes múlttal rendelkező Latin-Amerika Díjat idén február 15-én adták át Budapesten a Professzorok Házában. A szegedi hallgatók ismét kitettek magukért. A 2004-es Latin-Amerika Díj mindhárom helyezettje a Szegedi Tudományegyetem Hispanisztika Tanszékének hallgatója. Az első helyezett Szebeni Adrienn (IV. évf.) lett, megelőzve ezzel Lénárt Andrást (III. évf.) és Erdei Mariannt (II. évf.).