2024. május 4., szombat English version
Archívum  --  2005  --  21. szám - 2005. november 28.  --  Egyetemi élet
MÁRFFY GABRIELLA, Svájcban élő magyar hegedűművész tart mesterkurzust ezen a héten az SZTE Zeneművészeti Főiskolai Karán (Tisza Lajos krt. 79-81.). Az időpontok és helyszínek: november 28. (hétfő) 13-tól 15 óráig, illetve 17-től 20 óráig (kisterem), november 29-én (kedden) 10-től 12 óráig (113-as terem), 13-tól 16 óráig (kisterem), november 30-án (szerdán) 13-tól 16 óráig (113-as terem), 16-tól 19 óráig (kisterem), december 1-jén (csütörtökön) 10-től 13 óráig (113-as terem), december 2-án (pénteken) 10-től 13 óráig (113-as terem). A kurzus teljes részvételi díja aktív, ZFK-s hallgatóknak 2500, passzív hallgatóknak 1000 forint.

TUDOMÁNYOS ÜLÉST RENDEZNEK a Tudományos Ülések Bizottsága és a SZAB Orvostudományi Szakbizottsága szervezésében november 29-én (kedden) 14 órakor a SZAB Székházban (Szeged, Somogyi u. 7.).

AZ UNIVERSITAS KÖR által szervezett „Filozófus esték” című előadás-sorozat harmadik rendezvényén november 29-én (kedden) 19 órától a Petőfi sgt.-i épület II. emeleti Filozófia I. előadójában Mogyoródi Emese docenssel Szókratész védőbeszédének új fordításáról beszélget Pavlovits Tamás adjunktus és Pató Attila. Az előadás címe: Szókratész mai szemmel, új fordításban.

„A KORASZÜLÉS TERÁPIÁJA ÉS A JÖVŐ PERSPEKTÍVÁI” címmel tartja meg a Mindentudás Egyeteme Szeged című sorozat következő előadását Falkay György tanszékvezető egyetemi tanár (SZTE GYTK Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet) november 30-án (szerdán) 18 órától a Tanulmányi és Információs Központban.

AZ MTA SZEGEDI AKADÉMIAI BIZOTTSÁG tagjai (25 akadémikus és 13 szakbizottsági elnök) december 1-jén (csütörtökön) 15 órakor választják meg a SZAB elnökét és alelnökeit a következő hároméves akadémiai ciklusra.

SZÁNTÓ DÁVID SPORTRIPORTER lesz a Somogyi-könyvtár vendége december 1-jén (csütörtökön) 15 órától. A beszélgetés helyszíne a földszinti gyermekkönyvtár.

A SZAB AKADÉMIAI KÖNYVSZEMLE SOROZATÁBAN december 1-jén (csütörtökön) 16 órától a SZAB Székházban Elke von Repgow (1180.k.-1233 után) A Szász Tükör (1220-1235) című jogtörténeti forrásművének magyar kiadását (Schmidt József fordításában, Blazovich László szerkesztésében, bevezetésével és jegyzeteivel bemutatja Ruszoly József egyetemi tanár). Kiadta a Csongrád Megyei Levéltár és a Pólay Elemér Alapítvány a Pólay Elemér Alapítvány Könyvtár sorozatának 5. köteteként. Megjelenését támogatta a Csongrád Megyei Jogászegylet, a Deutscher Akademischer Austauschdienst és a Nemzeti Kulturális Alapprogram Levéltári Kollégiuma.

FAIGEL GYULA „Új utak a szerkezetkutatásban” című tudományos előadását rendezi december 2-án (pénteken) 13 órától a SZAB Székházban a MTA SZAB Matematika és Fizikai Szakbizottság.

A PETRI-TANÍTVÁNYOK BARÁTI KÖRÉNEK XX. Tudományos Ülését rendezik meg december 3-án (szombaton) 10 órától a SZAB Székházban. Az üléselnökök: Kovács Gábor, Gál György professzorok és med. habil. Gervain Mihály.