2024. április 28., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  10. szám - 2008. szeptember 15.  --  Egyetemi élet
„Hogy legyen számukra egy hely…"
A hagyományos, szeptember 8-i Veni Sancte tanévnyitó szentmiséjét idén az egyetemistákért ajánlotta fel a Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség. A „Közösségek közösségeként" is emlegetett szervezet számos programmal várja az érdeklődő fiatalokat.
– Hogy miért? „Hogy legyen számukra egy hely… Legyen egy olyan közösség, ahova tartozhatnak, ahol számítanak rájuk, ahol érzik, hogy fontosak ebben a nagy, elveszett egyetemi világban. Hogy ne legyenek egyedül…” – válaszolt kérdésemre a Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség – közismert nevén a „Lelkes” – lelkésze, Pálfai Zoltán, aki ugyanakkor azt is elmondta, alkalmaik ökumenikusak, és nem szeretnék ráerőltetni a vallást senkire, sok olyan fiatal is közösségre lelt náluk, akik nem tartják magukat vallásosnak. A lelkészség főként az egyetemistákat szeretné megszólítani, nekik kínál számos programot, így a megszokott, imára, játékra, bibliaolvasásra épülő közösségi alkalmak mellett külön speciális közösségek is működnek a keretein belül, mint a hajléktalanokat látogató csoport, melynek tagjai zsíros kenyeret és teát osztanak a hajléktalanoknak, és a szegedi Szolidaritás Éjszakáját is szervezik. Másik közösségi alkalmat az „Öko-közi” kínál, amely az Isten által teremtett világ megismerésére és védelmére helyezi a hangsúlyt. A Katekumen csoport – maga a név „tanulókat” jelent – azokat gyűjti egybe, akik a kereszténységgel ismerkednek, de nincsenek megkeresztelve, vagy nem részesültek valamely szentségben. Alakul egy olyan közösség is, melynek tagjai a művészeteken keresztül próbálják megközelíteni a hitet, illetve maguk is kézműveskednek – tudtuk meg Pálfai Zoltántól.
További információk a www.lelkes.hu oldalon is olvashatók.
A. M.