2024. május 4., szombat English version
Archívum  --  2008  --  11. szám - 2008. szeptember 29.  --  Irodalom
A korábbi felolvasóestek hatására érdekes meghívást kapott a Szegedi Egyetem. A Somogyi-könyvtár Északvárosi fiókkönyvtára Tini alkotók címmel két estére meghívta lapunk szerzőit. A választás négy olyan fiatalra esett, akikről tudjuk, hogy már egyetemi éveiket megelőzően is írtak verseket. S bár a címben jelzett korcsoportba már nem sorolhatjuk őket, de mindenképpen érdekes lehet a verseket szerető közönségnek, hogyan szólalnak meg húsz év körüli szerzőink a mai Szegeden.
Az estek helyszíne a Somogyi-könyvtár Északvárosi fiókkönyvtára (Szeged, Gáspár Zoltán u. 6.). Október 7. (kedd) 18 óra, vendégeink: Balogh Gyula és Papp Máté. Október 9. (csütörtök) 18 óra, vendégeink: Sípos Bettina és Lázár Bence András. A szerzőkkel Szekeres Nikoletta és Petró János beszélget.
Hogy érdeklődéseteket még jobban felkeltsük, mai irodalom rovatunkban is e négy költő verseiből válogatunk. Gyertek minél többen, Északváros nem a világ végén van!