2024. április 29., hétfő English version
Archívum  --  2008  --  10. szám - 2008. szeptember 15.  --  Sport
SZTE-sek MEFOB-sikerei
A Szegedi Egyetem legutóbbi számának megjelenése óta több sportágban is megrendezték a 2008-as Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság döntőjét. A MEFOB-versenyeneken nagyszerű teljesítménnyel rukkoltak elő az SZTE diákjai.
Az éppen Szegeden megrendezett teniszbajnokságon a dobogó harmadik fokára állhatott az SZTE férficsapata (Péter Ákos, Hernádi Gyula, Szorcsik Péter), s ugyancsak bronzérmet szereztek az SZTE hölgyei (Márton Anna, Csizi Evelin). Női egyéniben Csizi Evelin szintén a harmadik helyen zárt, míg női párosban Ivanics Dorina és Horváth Nóra a második, míg a Csizi Evelin–Szűcs Dóra-pár a harmadik helyen végzett.
A kézilabdások debreceni négyes döntőjében a Szegedi Tudományegyetem mindkét együttese kiválóan szerepelt: a lányok nem találtak legyőzőre, így megszerezték az aranyérmet, a fiúk pedig a dobogó legalsó fokára állhattak. Az aranyérmes női együttes: Szekeres Klára, Forcsek Eszter, Scholtz Andrea, Takács Bernadett, Kruchió Éva, Novák Ágnes, Deák Beáta, Földes Lilla, Rákos Zsuzsa, Holló Anett, Farkas Annamária, Kollár Andrea, csapatvezető: Hocza Ágnes adjunktus.
A tájékozódási futók egyetemi-főiskolai bajnokságát Pécs-Petőcpusztán tartották: női váltóban az SZTE együttese (Nagy Virág, Szerencsi Dóra, Szerencsi Ildikó) ezüstérmes lett. Egyéniben Szerencsi Ildikó szintén másodikként zárt.
Az egyetem és főiskolák legjobb vívói Pécsett randevúztak: a női párbajtőrözők versenyében szép szegedi siker született: Tóth Annamária nyakába akasztották az aranyérmet. Csapatunk (Tóth, Oláh Zsófia, Molnár Katalin) bronzérmes lett.
Az evezősök csepeli MEFOB-versenyén aranyérmet szerzett az SZTE férfinyolcasa (Csatlós Máté, Kecskés István, Márton Gábor, Szabó Dániel, Sipos Ede, Kitka Gergely, Tari János, Lele Máté, kormányos: Priváczki Ákos), a férfi egypárevezősök között Kitka Gergely a második helyen végzett, míg a férfi kormányos nélküli kettesünk (Csatlós Máté, Márton Gábor) a dobogó harmadik fokára állhatott.
Atlétáink két érmet szereztek Veszprémben: Hódi Nóra női távolugrásban lett második 5,49-cel, míg Lóczi Attila a férfiak között 1500 méteres síkfutásban harmadikként ért célba 3:58.99-es időeredménnyel.
A röplabdások Szombathelyen csaptak össze: az SZTE férficsapata (Bojti Róbert, Bondor Tamás, Csíkos Gábor, Filiusz István, Fülöp Norbert, Páder Balázs, Péter Csaba, Tátrai Sándor) az előkelő második helyet szerezte meg.
Az SZTE rögbisei szintén a második helyen zártak az esztergomi országos döntőben.
A kajak-kenusok Sukorón szálltak vízre: első helyen végzett K-1 500 méteren Karsai Gergely, s K-2 500 méteren ugyanő a Semmelweis Egyetem hallgatójával, Árkosi Gáborral. Ezüstérmet szerzett a Gyimesi Gergely-Szabó Gergő páros K-2 500 méteren, valamint K-4 500 méteren Gyimesi Gergely két BME-s és egy NYME-s társával. Harmadikként ért célba női K-2 500-on a Krajcsovicz Gyöngyi-Körmendi Katalin SZTE-s duó, illetve Karsai Gergely K-4 500-on két BME-s és egy SE-TF-es sporttársával.
Labdarúgóink is beverekedték magukat a pécsi országos négyes döntőbe, ott azonban egyik riválist sem sikerült megelőzniük.
A sportlövők Budapesten mérték össze erejüket. A férfi nyílt irányzékú légpuskások (20 lövés) küzdelmében a dobogó minden fokára SZTE-s hallgató állhatott. A győzelmet Császár Péter (153 kör) szerezte meg Viskovics Barnabás (136 kör) és Nagy Gábor (132 kör) előtt.

Összeállította: Pintér M. Lajos