2024. május 19., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  1. szám - 2008. január 14.  --  Karok  --  BTK
Az SZTE BTK-n a következő hat féléves alapképzési szakokra (BA) lehet jelentkezni nappali és levelező tagozaton: anglisztika; germanisztika (német szakirány); informatikus könyvtáros; kommunikáció és médiatudomány (a levelező tagozat Budapesten); magyar; néprajz; ókori nyelvek és kultúrák (klasszika-filológia szakirány); pedagógia; pszichológia; romanisztika (francia, spanyol; az olasz csak nappali tagozaton); szabad bölcsészet; szociológia; történelem; csak nappali tagozaton indul: keleti nyelvek és kultúrák (altajisztika szakirány); szlavisztika (bolgár, cseh, orosz, szerb, ukrán); történelem-régészet szakirány.
 
Anglisztika
 
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik alkalmasak megszerzett tudásuk alkotó szellemű alkalmazására, a kulturális kapcsolatok ápolása terén nyelvi közvetítői szerep betöltésére; az önkormányzati és kulturális életben szervezői feladatok ellátására, különösen az angolszász kultúrkör ismeretéhez kötött munkakörökben; tömegkommunikációs szerveknél nyelvi szervezői feladatok ellátására; az idegenforgalomban nyelvi közvetítői szerep betöltésére.
 
Germanisztika
 
A cél magas szintű nyelvtudással, nyelvészeti, irodalmi és kulturális kompetenciával rendelkező szakemberek képzése, akik képesek szakmájuk sokoldalú, inter- és multidiszciplináris gyakorlati és elméleti művelésére. Ismereteiket további szakterületeken bővíthetik: kulturális menedzsment, irodalmi, nyelvi és kultúratudományi szakismertek, idegenvezetői és idegenforgalmi ismeretek, közgazdasági szaknyelv, a szakfordítás és tolmácsolás alapjai, szövegalkotás.
 
Informatikus könyvtáros
 
A képzés alapvető célja olyan szakemberek képzése, akik az elméleti ismeretek mellett rendelkeznek azokkal a gyakorlati tudnivalókkal, amelyek segítségével ebben a modern könyvtári, informatikai környezetben meg tudnak élni, s ennek maguk is sikeres alakítói lehetnek.
 
Magyar
 
A képzés célja tájékozott, széles látókörű szakemberek képzése, akik a magyar szak jól konvertálható diplomáját birtokolva – azt esetleg másik képzéssel kiegészítve – számos területen elhelyezkedhetnek (humánpolitikai menedzser, újságíró, könyvtáros, PR- vagy reklámszakember stb.). A szak másik célja a későbbi mesterszak megalapozásával, majd annak elvégzésével tanárok képzése a közoktatás számára.
 
Szabad bölcsészet
 
A szabad bölcsészet alapszakon megszerzett diploma egyrészt bármilyen, a kultúrához és a kommunikációhoz tartozó középvezetői szintű állás betöltésére alkalmassá teszi a hallgatókat, másrészt olyan készségeket és tudást is ad, amelyek a felsőbb szintű képzésben alapvető elemzési, szövegértési és alkotási, kommunikációs készségeket biztosítják. A szak felkészít a jogi, gazdasági és bölcsész ismeretek magasabb szintű elsajátítására is. A szabad bölcsészet hat szakiránya (filozófia, etika, esztétika, filmelmélet, filmtörténet és vallástudomány) esetében a végzett hallgatók  mesterképzés keretében tanári képesítést is szerezhetnek, és majdan a közoktatásban vállalnak munkát.
 
Történelem
 
A történelem szakot elvégzők megismerik a történelmi folyamatokat, lényeglátó és kreatív elemzőkészséggel képesek összetett jelenségek elemzésére, illetve a későbbiekben a mesterképzést követően a történelem tanítására vállalkozhatnak. Az önálló és kreatív gondolkodást, rendszeres elemzőkészséget igénylő humán területeken hasznosíthatják képességeiket. A legjobbak előtt nyitva áll az a lehetőség is, hogy tudományos kutatóintézetben vagy a felsőoktatásban maguk is főállású kutatóként dolgozhassanak a mesterképzés elvégzése után.
Bezár