Szegedi Légifotó Nap
Időpont:2017. szeptember 29.10:00 - 17:00
Helyszín:SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék - Szeged, Egyetem utca 2-6., I. emelet: Földtudományi nagyelőadó terem
A Szegedi Légifotó Nap-on az érdeklődők bepillantást nyerhetnek a különböző területe-ken dolgozó elméleti és gyakorlati szakemberek munkájába, megismerhetik azokat az oktató iskolákat, működő szakmai műhelyeket ahol a légifelvétel a feldolgozandó adat. A programban 10-14 óra között előadások hangzanak el a légifotó feldolgozásokról és alkalmazásairól. A középiskolásoknak szóló 14-17 óra közötti program ingyenes: a diákok a földrajz/geográfus szakon is oktató, drónokkal dolgozó szakemberek vezetésével gyűjthetnek ismereteket a légifelvételezésről, a hétköznapi gyakorlatban egyre jellemzőbb drónfelvételezés gyakorlati alkalmazhatóságáról.