Konferencia: Ifjúság, ifjúságügy – új kihívások
Időpont:2017. november 20.10:00 - 14:00
Helyszín:MTA SZAB székház - Szeged, Somogyi u. 7., díszterem
A Csatlakozás az Európai Ifjúsági Térséghez 8.0 Ifjúság, ifjúságügy – új kihívások című konferencián köszöntőt mond Prof. Dr. Pászka Imre DSc, MTA SZAB Szociológiai Munkabizottság. Előadások - Jancsák Csaba PhD főiskolai docens (SZTE JGYPK): Hallgatói lét a Szegedi Tudományegyetemen (2011, 2017); Gombos Jarmo Juhani kutató (NFÖ és ÚNKP ösztöndíjas mesterhallgató): IESS2017 – SZTE (bejövő) Erasmus+ hallgatói, motivációk és körülmények; Mészáros Ferenc igazgató (Szegedi Keresztény Roma Szakkollégium): Szokeresz: tehetséggondozás és hátránykompenzáció a hazai romaintegrációban; Sánta Tamás tanársegéd (SZTE ETSZK): Iskolai végzettségek vizsgálata a regisztrált szegedi NEET fiatalok körében – megfontolások és dilemmák; Szabó Andrea PhD tudományos munkatárs (MTA TK PTI): Kivonulás – tiltakozás – hűség. A magyar fiatalok részvételi mintázatai; Szőcs Andor doktorjelölt (Debreceni Egyetem): Diákmunka - a törvény értelmezésében, illetve Diákmunka-közvetítők - a gyakorlatban; Hamvas László doktorjelölt (Debreceni Egyetem): Esély otthon? Mennyire reális alternatíva a fiatalok helyben maradása?; Kádár-Csoboth Péter felsőoktatási szakértő (IFUA Horváth & Partners Kft.): Átalakított intézményrendszer, változó esélyek – fiatalok lehetőségei az oktatási karrierpályán. A program szervezője: MTA SZA Szociológiai Munkabizottság.