SZTE tehetségek utazási élménybeszámolója: USA
Időpont:2018. január 10.17:00 - 18:30
Helyszín:MTA SZAB Székház - Szeged, Somogyi u. 7., 110. előadóterem
Szepes Borbála, Sófi-ösztöndíjas orvostanhallgató vetítéssel illusztrált előadásán bemutatja az Amerikai Egyesült Államok keleti partjának híres nagyvárosai közül az örökké nyüzsgő New York City, a New York kistestvérének becézett Chicago, az egyetemi nagyhatalom Boston, a történelmi Chicago és a kanadai Toronto nevezetességeit. Szepes Borbála három hónapot töltött a New York állambeli Buffaloban, ahol három orvostanhallgató társával együtt számos tanulságos és kalandos napot élt át a különböző gyógyítási osztályokon. Szó lesz arról is, milyen magyarként élni és lehet-e magyarnak maradni a tengerentúlon, a különböző nemzetek és kultúrák olvasztótégelyében. A program szervezője: az SZTE Sófi Alapítvány és a Közéleti Kávéház Egyesület.