Fényfestés – SZTE – Színekben Tündöklő Egyetem
Időpont:2019. október 1.19:30 - 21:00
Helyszín:SZTE Rektori Épület (Szeged, Dugonics tér 13.)
Köszöntőt mond: Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora
Fellép: Tandi Flora (közremûködik Molnár Gábor)
Különleges fényfestéssel nyitjuk meg a 24. Őszi Kulturális Fesztivált. Egy színes egyetem színes programsorozata veszi kezdetét ezzel a kivételes akcióval, amikor ismét fénybe borítjuk az SZTE Rektori Épületét.
19.50 A Fire Fantasy Tûzzsonglõr Csapat bemutatója
Fellépnek: Jeddi Ágost, Dombi Zita, Heidrich Virág, Papp Eliza, Szabó Szonja, Zsilinszki Dávid
2014-ben az SZTE az országban elsõként indított zsonglőr eszközös képességfejlesztő kurzust. 2015-ben megalakult a Fire Fantasy csapat is, azóta számos előadásuk volt országszerte. Tűzzsonglőr műsoraik mellett foglalkoznak zsonglőrjátszóházakkal, bemutatókkal és oktatással.
20.15 Fool Moon koncert
Az együttes tagjai: Mészáros Tamás, Molnár Gábor, Vavra Bence, Wodala Barnabás, Németh Miklós
Hazánk első számú pop a cappella együttese immár 18 évnyi újító-úttörő munkát tudhat maga mögött. Humoros és szórakoztató, de magas szakmai színvonalú és igényes stílusú koncertjeik során a mûfajjal ismerkedő és a zenéhez értő hallgatók egyaránt találnak kedvükre valót. 7 nagylemezt, 13 nemzetközi és magyar díjat, számos elismerést mondhatnak magukénak. A Fool Moon az első a cappella formáció, mely A Dal című Eurovíziós dalválogatóban szerepelt, a II. helyezésig menetelt saját dalával. 2018-ban másodszorra hozták el az első helyezést a világ egyik legnagyobb a cappella versenyéről, Moszkvából. Az együttes számtalan nemzetközi és hazai rangos díj tulajdonosa, számukra mégis az egyik legkedvesebb a 2015-ben kapott Kölcsey-érem, melyet Szeged kultúrájáért végzett munkájukért érdemeltek ki.
A fényfestést a Night Projection-nek köszönjük (www.facebook.com/NightProjection).
A programot a Szegedi Városkép és Piac Kft. támogatja.