2024. május 15., szerda English version

Archívum  --  2007  --  17. szám - 2007. december 10.  --  Kultúra
Kultúra
2007. december 11.
A szegedi egyetem hallgatói nem szakbarbárok – ezt idén is bebizonyította az egyetem zenei, illetve vers- és prózamondó versenye. A Kulturális Iroda szervezte, immár hagyományosnak mondható megmérettetéseken gitározó matek szakost, éneklő néprajost és szavaló joghallgatót is láthattunk. A lényeg: számos egyetemista mutathatta meg, milyen az, amikor nem a szakjához tartozó tárgyból vizsgázik.
Aki sok felolvasóestre jár – ami azért, lássuk be, nem annyira variálható műfaj –, mindig átél(het) a többihez képest valami újat, valami mást. Számomra ezúttal az volt az újdonság, hogy a könyvbemutatót nem egy irodalomtörténész, -elméletíró vagy -kritikus vezette, hanem – egy színész. Jó, amellett tanít az egyetemen, és még sok mással is foglalkozik, de a lényeg, hogy Balog József egy íróasztal mögül kiszakadt ember.
Nehezen hihető lett volna, ha a Kodály-emlékévben éppen Magyarország talán legismertebb népzenei együttese nem rukkol elő valamilyen, a zeneszerző előtt tisztelgő összeállítással. Nem is maradtunk híján ennek: a Muzsikás zenekar országos koncertkörutat szervezett Kodály-estek címmel – azzal a különlegességgel, hogy az előadásokon mindig az adott város kiemelkedő kórusai léptek fel a zenekarral és Petrás Mária moldvai énekessel együtt. November 30-án Szegedre is eljutottak.
2007. december 11.
November 26-án mutatta be a Belvárosi mozi Hajdu Szabolcs legújabb filmjét, mely az Off Hollywood címet viseli. A film utáni közönségtalálkozón a rendező és a főszereplő Török-Illyés Orsolya hallgatta meg a nézők véleményét és kérdéseit.
Mű-terem