Televízió

2013. szeptember 12.

19. hét

(2013.05.06. - 2013.05.12.)

Új laborok, kutatások az SZTE-n - A SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM A TEMESVÁRI WEST EGYETEMMEL KÖZÖSEN az Európai Unió támogatásával, a határon átnyúló együttműködési program keretében újabb fejlesztésbe kezdett. Magyar és román szakemberek közösen építenek geokronológiai (földtörténeti időszámításhoz kapcsolódó) és geofizikai laboratóriumokat örökségvédelmi és környezeti vizsgálatok céljából a szegedi intézmény Egyetem utcai épületében. A tegnap kezdődött projekt során régi laborokat fejlesztenek és újabbakat alakítanak ki.

Link: vtvszeged.hu

21. hét

(2013. 05.20. - 2013.05.26.)

TéMA:A Szegedi Tudományegyetem, új határátkelő, Deja Vu... - Két tudományterületen is a világ 200 legjobb felsőoktatási intézménye között szerepel a Szegedi Tudományegyetem. Mennyit ér egy ilyen helyezés? Erről kérdeztük az universitas rektorhelyettesét, valamint a nemzetközi és közkapcsolati igazgatóját. Átadták az ásotthalmi határátkelőt. A kormány jövőre újabb határállomásokat nyit, hogy miért? A következő években 120 milliárd forintot fordítanak majd a határt keresztező utakra - nyilatkozta a Városi Televíziónak, a Szíjjártó Péter államtitkár.

Link: vtvszeged.hu