2024. május 3., péntek English version

Archívum  --  2008  --  11. szám - 2008. szeptember 29.  --  Sport
Sport
Szeptember 13-án rendezték Szegeden a nyolcadik T-Home Vivicittá Városvédő Futást, amely egyben a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak egyéni futóversenye is volt. Szeged egyik legszebb terén, a Dóm téren közel ötezren gyűltek össze, s öltötték magukra a verseny emblémázott fekete pólóját. Az egyetemi bajnokságban ötven előnevezett versenyzőt regisztráltak, huszonhat lányt és huszonnégy fiút.
2008. szeptember 28.
A tavalyi tanulóévben a 13. helyen zárta az SZTE-Szedeák kosárlabdacsapata az NB I/B csoportos bajnokságot. Az egyetemisták ebben a szezonban megerősített kerettel vágtak neki a pontvadászatnak, s bár a mezőny is jóval masszívabb, mindenképpen szeretnének bejutni a nyolc közé. A rajt nem sikerült a legjobban, de a második fordulóban a Salgótarján elleni mérkőzésen már olyan erényeket csillogtatott Nyilas István együttese, melyek igen szép reményekre jogosítanak fel a folytatást illetően.