2024. május 4., szombat English version
Archívum  --  2008  --  11. szám - 2008. szeptember 29.  --  Sport
Felemás kezdés labdarúgóinknál
Két győzelem mellett öt vereséggel – közöttük sajnos három igen komoly zakóval – kezdte meg szereplését a Csongrád megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 2008/2009. évi pontvadászatában az Universitas SC Tanárképző gárdája. Az egyetemünk nevét viselő együttes a tanévkezdéshez igazodva az első augusztusi fordulókban nem lépett pályára, így bár már megkezdte a pótlást, a a 8. fordulót követően még mindig egy találkozóval kevesebbet játszott, mint a többiek. A gárda eddig 6 pontot gyűjtött, s ezzel a 16 csapatos bajnokág 14. helyén tanyázik.
A magyar kupa 2009/2010. évi kiírásának első megyei selejtezőkörében a szintén szegedi Tisza Volán SC ellen vérzett el az USC (0-5).
Az eddigi bajnoki eredmények a labdarúgó megyei II. osztályból: Csanádpalota – Universitas SC 2-3, Universitas SC – Tömörkény 2-4, Újszegedi TC – Universitas SC 7-1, Universitas SC – Fábiánsebestyén 0-4, Deszk – Universitas SC 2-3, Universitas SC – Zsombó 0-4, Székkutas – Universitas SC 4-2.
Pintér M. Lajos