2024. május 3., péntek English version
Archívum  --  2008  --  11. szám - 2008. szeptember 29.  --  Sport
Az első sikerre vár az SZTE-Szedeák
Első két mérkőzését egyaránt elveszítette az SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az NB I/B Keleti csoportjában, de mennyire más körülmények között! A nyitókörben az A csoportos játékosokkal teletűzdelt Debrecen otthonában gyakorlatilag esélye sem volt a bajnoki rajt előtt néhány nappal összeállt csapatnak. A második fordulóban az újonc, ám mégis a B csoport egyik legerősebb keretét összetrombitáló, a pontvadászatnak egyértelműen feljutási szándékkal nekivágó Wamsler SE-Salgótarján látogatott Szegedre. A Tisza-partiaknál ekkor már pályára lépett a pár nappal korábban, a hódmezővásárhelyi A csoportos alakulat összeomlását követően hazatérő rutinos középjátékos, Kukla Zsolt is. Fordulatos, a végletekig kiélezett találkozón nem sokon múlott az SZTE-Szedeák-bravúr: másfél perccel a vége előtt 7 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Néhány buta hiba és megkérdőjelezhető játékvezetői ítélet azonban az egyetemisták győzelmébe került...
Az SZTE-Szedeák lapzártánkat követően, vasárnap este a Nagykállói KE vendégeként lépett pályára (a meccsről beszámoló ITT), hazai pályán legközelebb október 10-én (pénteken) 19 órától az Univer-Kecskemét II. ellen láthatják a fiúkat a szurkolók.
Az NB I/B Keleti csoport 1. fordulójában:  Debreceni Egyetem KE II. – SZTE-Szedeák 85-49 (19-17, 18-7, 27-8, 21-17). SZTE-Szedeák: Rezák 11, Simándi 7, Fülöp, Kovács A. 7/3, Trényi 13. Csere: Magyar 3, Varga M., Blahó 2, Mészáros, Varga D. 1, Széll 5/3, Szabad. Edző: Nyilas István.
A 2. körben: SZTE-Szedeák – Salgótarján 84-86 (20-14, 18-22, 18-28, 28-22). SZTE-Szedeák: Rezák 20/9, Simándi 3, Nagy A. 2, Trényi 14, Kovács A. 26/6. Csere: Kukla 10, Szabad 2, Fülöp, Varga M. 7, Széll, Blahó, Varga D. Edző: Nyilas István.
Pintér M. Lajos