2024. április 26., péntek English version

Archívum  --  2008  --  3. szám - 2008. február 18.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
2008. február 19.
Kovács László, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának professor emeritusa a Magyar Tudomány Ünnepe megnyitóján, 2007. november 5-én vehette át az Eötvös-koszorút. Az elismerést a hazai és nemzetközi szakmai területeken végzett vezetői tevékenységével, valamint kiemelkedően eredményes tudományos kutatómunkásságával vívta ki.
2008. február 18.
Még a korábbi esztendőkben megszokottnál is többen, csaknem négyszázan – Szeged és a régió tudományos, kulturális, gazdasági és politikai életének szereplői – vettek részt a Szeged Első Lions Club és a Szegedi Tudományegyetem immár negyedik közös jótékonysági bálján az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központjában.
Aáry-Tamás Lajoshoz, az oktatási jogok biztosához fordultak szegedi egyetemisták a hallgatói önkormányzat tevékenysége miatt. Az SZTE több diákja az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat (EHÖK) szabályzatait jogszabálysértőnek, az érdek-képviseleti szervezet működését pedig antidemokratikusnak tartja.
Magyarországról egyedüliként az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikája vesz részt abban a kutatási programban, amelynek célja az allergia kialakulásáért felelős kulcsgének egymásra hatásának vizsgálata.
2008. február 19.
A szombaton vásárolni induló szülők jól tették, ha ezúttal a csemetéjüket is magukkal vitték a Cora áruházba – nem akármit próbálhattak ugyanis ki a gyerekek 16-án: plüssjátékot gyógyíthattak, műthettek a Teddy Maci Kórház doktoraival együtt.
2007 szeptember óta új vezetője van a BTK Könyvtártudományi Tanszékének. Z. Karvalics László tanszékvezető egyetemi docens az információs társadalom, az információpolitika, az információstratégia és az internetgazdaság nemzetközileg is elismert hazai kutatója és tudományszervezője.
2008. február 19.
Az utóbbi hetekben számos különböző hír kapott szárnyra arról, vajon le kell-e adniuk az aláíratott leckekönyveket a hallgatóknak az őszi félév lezárultával, és pontosan mi változik februártól az index használatában. Bár a TIK épületében tájékozódhattak erről a hallgatók, nagy volt a bizonytalanság – és hosszú a kérdezők sora a tanulmányi osztályokon.

DEAK19711_230x154.png

Hírek, aktualitások *