SZTEhírek

Kulturális hírek

|<(1) <(3) 4 5 6
2014. február 27.

Milyen magyarnak lenni Európában? Milyen európainak lenni a Kárpát-medence szívében, Magyarországon? Ebben a témakörben vár verseket a Szegedi Tudományegyetem Médiacentruma és a Tiszatáj Online irodalmi folyóirat a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodájával együttműködve Európaiság – magyarság címmel.

apertura_magazin_kiemelt

2014. február 25.

„Felületváltás és pályázati eredményhirdetés” – ajánljuk az olvasó figyelmébe a megújult, és az SZTE BTK Vizuális Kultúra és Irodalomelméleti Tanszékéhez is kötődő Apertúra Magazint: http://uj.apertura.hu/.

2014. február 21.

Az Apertúra folyóirat téli tematikus számának bemutató estjét rendezik meg 2012. február 21-én 18 órától a Grand Caféban. Az esten levetítik Karel Kachyňa A fül című 1970-es filmjét.

2014. február 12.

A szegedi konzervatórium és Zeneművészeti Kar volt és jelenlegi diákjaiból alakult Kelda Acoustic együttes ad koncertet a Szent-Györgyi Albert Agóra dísztermében 2014. február 22-én 18 órától.

2014. február 11.

Március 6-án a Grand Caféban mutatják be az új kötetet.

2014. január 29.

Kopasz Márta kisgrafikáinak és Nyilasy Sándor festményeinek szenteltek kiállítást a Reök-palotában. A két kiváló művész több szállal kötődött Szeged városához, illetve az egyetemhez, és jellemzően szerette megajándékozni környezetét a munkáival.

2014. január 29.

2014. február 5-én, szerdán délután 5 órától folytatódik a Közéleti Kávéház Fiatal tehetségek Szegeden sorozata a Somogyi-könyvtár alagsori klubjában. Ez alkalommal Samu Gergely doktorandusz vegyész, az SZTE Kiválósági Lista Ezüst fokozatú tagja és az SZTE Sófi József Alapítvány fődíjasa mutatkozik be.

2014. január 22.

Az SZTE-hez több szálon kötődő Kelda zenekar különleges helyszínt talált a Magányos keringő című dal klipforgatásához.

2014. január 21.

Öt ország mintegy 40 hallgatója vesz részt a 2014. január 20-án kezdődött második téli egyetemen az SZTE Finnugor Tanszékén. A német, osztrák, finn, észt és magyar diákok a nyelvi dokumentációról, kontaktusnyelvészetről, valamint az egy-és többnyelvűségről is hallgathatnak előadásokat a két hét folyamán.

2014. január 17.

Már elérhető a SZEM 2013. december – 2014. januári összevont száma, keressék a jól megszokott terjesztési pontokon, az egyetemi épületekben és a kávézókban, vagy töltsék le az SZTE hírportáljáról (a http://www.u-szeged.hu/sztemagazin címen virtuálisan a korábbi magazinokba is belelapozhatnak).

2014. január 17.

A Léleknavigátor internetes oldalt a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Pszichológiai Intézete hozta létre, a honlapon az online tanácsadást az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ működteti – most már harmadik éve. Az első évben a szegedi egyetem hallgatóinak nyújtottak szolgáltatást, egy évvel később azonban már kibővítették: a 12-29 éves korosztály keresheti meg a szakképzett munkatársakat a dél-alföldi régióból.

educatio_2014_kiemelt

2014. január 16.

„Gondolkodom, tehát ott vagyok!” Ezzel a szlogennel indult útjára a 2014-es Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás, amelyen hagyományokhoz híven a Szegedi Tudományegyetem is részt vett. A börze első napján is rengetegen érdeklődtek az SZTE képzései iránt.

edicatio_kiemelt

2014. január 13.

A Szegedi Tudományegyetem is részt vesz a budapesti Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon, amelyet 2014. január 16. és 18. között rendeznek meg a Papp László Budapest Sportarénában. Az első napon a mesterképzésekre koncentrál a kiállítás. A szegedi egyetem standja (F410) nem csak megjelenésében fog illeszkedni a Szegeden létesülő ELI szuperlézerhez – ennek apropóján az érdeklődők lézertechnikai kísérleteket is megtekinthetnek.

|<(1) <(3) 4 5 6