Sajtóarchívum

A Szegedi Tudományegyetem ismét a világ legrangosabb egyetemei között

2006. augusztus 24.

Az immár negyedik alkalommal elkészült „Shanghaji-lista” eredményei szerint a Szegedi Tudományegyetem 301-400. helyen áll a világ egyetemeinek rangsorában. A magyarországi felsőoktatási intézmények közül az Eötvös Lóránd Tudományegyetem került még be a válogatásba, szintén annak harmadik százas csoportjába.

A felmérés során a kínai intézmény az egyes egyetemek oktatóinak számát arányosítja az idézettséggel, azzal, hogy a kutatóknak bizonyos folyóiratokban – mint például a Science és a Nature - hány publikációja jelent meg, illetve az intézmény öregdiákjainak és jelenlegi oktatóinak Nobel- vagy Field-díja is számít.

A shanghaji Jiao Tong Egyetem felmérését 2003-ban készítették el először, a Szegedi Tudományegyetem és a budapesti Eötvös Lóránd Tudományegyetem azóta is az ötszázas elitklub tagja.