Sajtóarchívum

Elkezdődött a SZTE jubileumi tanéve

2006. szeptember 01.

A Szegedi Tudományegyetem 2006. szeptember elsején 10 órától a József Attila Tanulmányi és Információs Központban megtartotta jubileumi tanévnyitóját. Az intézmény ebben a tanévben ünnepli a szegedi felsőoktatás 85. évfordulóját. A tanévnyitó ünnepségen részt vett Prof. Dr. Fésűs László akadémikus, a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság elnöke, Prof. Dr. Manherz Károly, az Oktatási és Kulturális Minisztérium felsőoktatási és tudományos szakállamtitkára és Dr. Botka László, Szeged Megyei Jogú Város polgármestere.

A tanévnyitó ünnepségen főiskolai tanári kinevezéseket, kitüntetéseket és ösztöndíjakat adtak át, valamint a SZTE több egysége kapta meg a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs bizottság Kiválósági Hely címét. Az első éves hallgatókat Dr. Szabó Gábor rektor kézfogásával fogadta egyetemi polgárrá.

Dr. Szabó Gábor rektor ünnepi beszédét, a kitüntetettek és kinevezettk névsorát, valamint a Kiválósági Hely címet elnyert egységeket a csatolt dokumentumokban olvashatják.

Keczer Gabriella sajtószóvivő