Sajtóarchívum

Sikeres volt a SZTE fővárosi képzési kiállítása

2007. január 29.

A Bölcsészettudományi Kar és az Orvostudományi Kar iránt érdeklődtek a legtöbben a Szegedi Tudományegyetem január 26-i rendhagyó fővárosi nyílt napján. A Kempelen Farkas Hallgatói Információs Központban tartott képzési kiállításon a Szegedi Tudományegyetem képviselői válaszoltak a budapesti, vidéki és külföldi diákok kérdéseire, illetve mutatták be az egyetemet, a felvételi eljárás újdonságait, valamint a jelentkezési lap kitöltésének fortélyait az érdeklődőknek. A legtöbb diák a Bölcsészettudományi és az Orvostudományi Kar standjainál állt sorba információért, de a mindössze egyhónapos Fogorvostudományi Kart is rendkívül sokan keresték fel kérdéseikkel. A fővárosi nyílt napon az érdeklődők között az Európai Unión belüli és azon kívüli országok tanulói is felkeresték a Szegedi Tudományegyetem standjait. A rendezvényen mutatták be az egyetem karairól készült, egyenként 15 perces bemutatkozó filmeket is, melyeket az egyetem honlapján (www.u-szeged.hu) tekinthetnek meg az érdeklődők.