Sajtóarchívum

Egyetemtörténeti kiállítás a TIK-ben

2011. október 10.

90 ÉV SZEGEDEN 1921—2011 címmel rendeznek egyetemtörténeti kiállítást a József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában, melynek megnyitója 2011. október 11-én, 14 órakor kerül megrendezésre. A megnyitón beszédet mond Dr. Pál József, a Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Közkapcsolati rektorhelyettese.

90 éve, 1921. október 9-én Menyhárt Gáspár rektor ünnepélyes keretek között megnyitotta a Ferencz József Tudományegyetem első szegedi tanévét. A kiállítás az elmúlt 90 évet kívánja bemutatni korabeli dokumentumok, újságcikkek, fényképek segítségével kiemelve az egyetem életében fontosabb eseményeket, éveket, ezek köré csoportosítva a tárlókban kiállított dokumentumokat. A kiállításban az egyetem történetét, az integrált Szegedi Tudományegyetem 12 karát bemutató poszterek zárják.

A kiállítást rendezte: Kámán-Gausz Ildikó, Dr. Rácz Béláné

Bővebb információ: Kiss Zsuzsanna, 62/546-634