Sajtóarchívum

Szegedre figyel a tudományos világ – elstartolt a konferencia

2012. március 22.

Példaértékű hazai és nemzetközi figyelem kíséri a Szent-Györgyi Albert Konferenciát – mondta el Hegyi Péter, a tanácskozás főtitkára a csütörtöki sajtótájékoztatón. A szervezők célja kettős: Szegedet mint a kultúra és a tudomány központját és a tudományt is népszerűsíteni szeretnék.

Harminc ország, mintegy 1100 résztvevő – ezek a paraméterei a március 22-én megkezdődött Szent-Györgyi Albert Konferenciának, melyet abból az alkalomból szervezett a Szegedi Tudományegyetem, hogy 75 éve vette át a Nobel-díjat a C-vitamin felfedezőjeként tisztelt tudós.

„Szent-Györgyi Albert szellemisége meghatározó a mai Szegedi Tudományegyetem számára is. A Szent-Györgyi örökség föltérképezése mellett olyan konferenciasorozat veszi most kezdetét, ahol a jelen legkorszerűbb tudományos ismereteit vitathatják meg a szegedi és vendégkutatók”. Ezekkel a szavakkal köszöntötte a megjelenteket Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora, a Szent-Györgyi Konferenciát megnyitó sajtótájékoztatón. Az eseményen – amely a következő napokban Magyarországra irányítja a nemzetközi tudományos élet meghatározó szereplőinek figyelmét – meghívott Nobel-díjasok, valamint a szekcióülések vezetői is jelen voltak.

A szegedi Szent-Györgyi Konferencián készült fotók gyűjteménye itt elérhető:

A sajtótájékoztatóról szóló közlemény itt olvasható