Sajtóarchívum

Meghívó a 18. SZTE Őszi Kulturális Fesztiváljára

2013. szeptember 25.

Október 1-jétől november 7-éig közel 250 kulturális csemegével várja az érdeklődőket az egyetem közkedvelt őszi seregszemléje, az SZTE Őszi Kulturális Fesztivál.

Tisztelt Szerkesztőség, Kedves Újságíró Kolléga!

Az SZTE Kulturális Iroda által szervezett programsorozat 2013-ban felnőttkorba lép, ugyanis most 18 éves. Ennek megfelelően a rendezvénykínálat idén a leggazdagabb: közel 250 kulturális csemege közül lehet szemezgetni. A színházi előadásokkal, koncertekkel, kiállításokkal tarkított egyetemi kulturális seregszemle konferenciával, zenével, irodalommal, filmmel, képzőművészettel kötődik a Weöres-centenáriumhoz, emlékezik meg Weöres Sándor költő, író születésének századi évfordulójáról. Neves és ismert művészekből nem lesz hiány a seregszemlén, de ugyanígy bemutatkozási lehetőséget kapnak a tehetséges egyetemi polgárok és az universitashoz kötődő művészeti csoportok is az SZTE 18. Őszi Kulturális Fesztiválján.

A fesztivál hivatalosan október 1-jétől november 7-éig tart, de az első kapcsolódó rendezvényre, a Dugonics téri Millenniumi Klubban megtekinthető kaTARzis című vándorkiállításra már szeptember 28-án (szombaton) ellátogathatnak az érdeklődők. Szeptember 30-a (hétfő) is két különleges programot tartogat: 16 órakor Ismeretlen Mindszenty-dokumentumok címmel Somorjai Ádám és Zinner Tibor magyar és angol nyelvű munkáinak könyvbemutatóját tartják az SZTE Rektori Hivatalában, míg a TIK-ben 18 órakor Török Ildikó India-fotósorozatából nyílik tárlat.

Az eseménysorozat hivatalos megnyitójára október 1-jén (kedden) 18 órai kezdettel kerül sor az SZTE Rektori Hivatal Átriumában (Dugonics tér 13.), ahol Vadász Sándor és Vadász Anna fotótárlatát ajánlja a közönség figyelmébe Juronics Tamás, a Szegedi Kortárs Balett művészeti vezetője Pavlovits Dávid gitárművész közreműködése mellett. Köszöntőt mond: Szabó Gábor rektor.

A 18. Őszi Kulturális Fesztivál fővédnökei Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora és Botka László, Szeged Megyei Jogú Város polgármestere. Védnökök: Homoki-Nagy Mária oktatási rektorhelyettes, Pál József nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes, Solymos László, Szeged Megyei Jogú Város alpolgármestere, illetve Varró András tudományos és innovációs rektorhelyettes.

A 18. SZTE Őszi Kulturális Fesztivál programkínálatárólitt tájékozódhat:

Köszönjük szíves érdeklődésüket!

További információkért forduljanak bizalommal Révész Balázshoz, az SZTE marketing- és kommunikációs igazgatójához! Telefon: 30/407-7445, e-mail: pr@rekt.szte.hu

A fesztivál programfüzete itt letölthető

OKF_meghivo