Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Ritka Betegségek Világnapja a Szegedi Tudományegyetemen

2019. február 21.

A Szegedi Tudományegyetem, a Ritka és Veleszületett Rendellenességgel Élők Országos Szövetsége (RIROSZ) és 54 tagszervezete szeretettel meghívja Önt a február 24-én megrendezésre kerülő Ritka Betegségek Világnapjára és a világnap alkalmából szervezett sajtótájékoztatóra.

Az idei Ritka Világnap központi nemzetközi témája a „Hídépítés az egészségügy és a szociális ellátások között”. A téma azért fontos, mert a több mint 700.000 hazai ritka beteg 94 %-a sajnos még nem gyógyítható véglegesen, ezért esetükben a szociális szféra tud érdemben cselekedni.

A sajtótájékoztató résztvevői:

Prof. Dr. Horváth Ildikó – Emberi Erőforrások Minisztériuma, egészségügyért felelős államtitkár

Prof. Dr. Széll Márta – Szegedi Tudományegyetem, stratégiai rektorhelyettes

Mohamed Aida – tőrvívó olimpikon

Dr. Pogány Gábor – Ritka és Veleszületett Rendellenességgel Élők Országos Szövetsége, elnök

A sajtóesemény időpontja: 2019. február 24. (vasárnap) 9 óra 30 perc

A sajtóesemény helyszíne: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ 2. emeleti nagyelőadó (6722 Szeged, Ady tér 10.)

A Ritka Betegségek Világnapi rendezvényt a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központban 10 óra és 17 óra 30 perc között tartják. További információ és a részletes program itt.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.

Kérjük, részvételi szándékát jelezze Nagy Ákosnál az alábbi elérhetőségek valamelyikén: telefon: 06/20-9331-801; email: nagy.akos@vmkomm.hu