Sajtóarchívum

Döntés a Szegedi Tudományegyetem Gazdasági Tanácsának delegáltjairól

2006. február 27.
A Szegedi Tudományegyetem Tanácsa a 2006. február 27-i ülésén döntött a megalakításra kerülő Gazdasági Tanács egyetemi delegáltjainak személyéről. A Szegedi Tudományegyetem jelöltjei: Dervarics Attila a Szegedi Tudományegyetem Társadalmi Tanácsának elnöke, Prof. Dr. Rácz Béla a Szegedi Tudományegyetem stratégiai rektorhelyettese, Prof. Dr. Vécsei László akadémikus az SZTE ÁOK Neurológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára, valamint az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat javaslatára Dr. Mák Balázs ügyvédjelölt, VISZMEG Ügyvédi Iroda, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat korábbi elnöke. A most megválasztott négy delegált mellett a Szegedi Tudományegyetem Gazdasági Tanácsának tagja az egyetem vezetésre részéről Prof. Dr. Szabó Gábor az egyetem rektora, Dr. Tráser Ferenc az egyetem gazdasági főigazgatója, valamint az oktatási miniszter javaslatára Dr. Kertesi Gábor az MTA Közgazdaságtudományi Intézet tudományos főmunkatársa, Dr. Monok István az Országos Széchenyi Könyvtár főigazgatója, valamint Széles Gábor az Ikarus Holding Rt. elnöke. A Magyar Államkincstár tanácskozási jogú megbízottja Rigó Szilveszterné igazgató a MÁK Csongrád Megyei Területi Igazgatóság vezetője.
A Tanács az Egyetemi Tanácsülésen történt bemutatkozást követő első ülésén Prof. Dr. Szabó Gábort, az egyetem rektorát választotta elnökéül.

Révész Balázs
irodavezető