Sajtóarchívum

Magas állami kitüntetéseket kaptak az SZTE polgárai

2009. március 15.

Március 15-e alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több oktatója is magas tudományos, állami kitüntetésben részesült.

A legmagasabb tudományos kitüntetést, Széchenyi-díjat kapott Dr. Penke Botond akadémikus, egyetemi tanár (ÁOK) és nDr. Csirik János egyetemi tanár (TTIK).

A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét vehette át Dr. Szabó Gábor egyetemi tanár (TTIK) és Dr. Almási Tibor egyetemi tanár (BTK). A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét kapta Dr. Ormos Jenő egyetemi tanár (ÁOK), Dr. Klukovits Lajos egyetemi tanár (TTIK) és Dr. Csapó Benő egyetemi tanár.

Dr. Kovács Kornél tanszékvezető egyetemi tanárt (TTIK) Jedlik Ányos díjjal tüntették ki.

A Széchenyi-díjas professzorok életrajza és a Köztársasági Érdemrendre történő felterjesztések a csatolt dokumentumban olvashatók.

További információk: Keczer Gabriella sajtószóvivő 30/9351457