Sajtóarchívum

Sajtóközlemény a SZOTE Klub működtetésével kapcsolatban

2011. július 28.

A Szegedi Tudományegyetem vezetése megvizsgálta a SZOTE Klub működtetésének körülményeit, és megállapította, hogy a Klub az SZTE számára előnytelen kondíciók mellett, és amint az a környéken lakók, illetve az egyetem dolgozóinak panaszai alapján kikövetkeztethető, a környezetét zavaró módon működött.

Ezen körülmények megfontolásával az SZTE, élve a vonatkozó szerződésben biztosított hat hónapos indoklás nélküli felmondás jogával, az üzemeltetési szerződést a Tisza Med’97 kft-vel megszüntette. Az erre vonatkozó döntés végleges, az egyetem vezetése az épületben hasonló szórakozóhely működtetését sem a korábbi, sem más partner bevonásával nem tervezi.

Az ügy kapcsán bizonyos médiumokban az SZTE jó hírét súlyosan sértő megállapítások hangzottak el, amelyekre vonatkozóan az Egyetem jogi eszközökkel elégtételt kíván venni.

Szeged, 2011. július 27.

Szabó Gábor