Sajtóarchívum

Tudományok Fája ültetés

2012. március 24.

Kedves Kollegák,

Alább olvashatják a Szent-Györgyi Konferencia március 24-én 14.00-kor kezdődő ünnepélyes faültetéséről szóló, rövid közleményét.

Az eseményen a Szegedi Tudományegyetem vezetői, valamint a rendezvényre meghívott Nobel-díjas kutatók közösen ültették el a Konferenciának emléket állító Tudományok Fáját.

A mellékelt képeken:

- Eric Wieschaus, Nobel-díjas kutató segít a Tudományok Fájának elültetésében.

Schally_Wieschaus

- Bert Sakmann, Nobel-díjas kutató segít a Tudományok Fájának ültetésében.

Sakmann

- Aaron Ciechanover, Nobel-díjas kutató segít a Tudományok Fájának ültetésében

Ciechanover

- Andrew V. Schally és Eric Wieschaus a Tudományok Fájánál

Schally_Wieschaus

A Tudományok Fája őrzi a Szent-Györgyi Konferencia emlékét

Ünnepélyes keretek között ültették el a Tudományok Fáját március 24-én, pénteken a Szegedi Universitas József Attila Tudományos és Információs Központjának parkjában.

A Szent-Györgyi Konferencia utolsó plenáris előadását követően öt Nobel-díjas tudós segített a halhatatlanságot szimbolizáló kocsányos tölgy elültetésében, amelynek helyét szándékosan úgy jelölték ki, hogy évszázadokon át fejlődhessen, emléket állítva a kilenc, Szegedre látogató tudós és Szent-Györgyi Albert munkásságának. Az emléktábla leleplezését a Tudományok Fájának ültetése előzte meg, ahol öt Nobel-díjas szórt földet a fiatal tölgyre. Az emlékmű közepére helyezett bronztáblába vésve Szent-Györgyi és a kilenc Szegedre látogató Nobel-díjas nevét örökítették meg.

Az emlékművet Novák István, Prima Primissima díjas építész tervezte. Az emléket megörökítő domborművön - amelyet Fritz Mihály szobrász- és éremművész tervezett és Szabó Géza ötvösmester készített - a 9 Nobel-díjas kutató, valamint Szent-Györgyi Albert portréja látható.

Szabó Eszter Judit

06-20-473-6963